[VIDEO] Liga prvaka: Bayern nakon preokreta srušio Sevillu

Bavarci su teškom mukom izborili pobjedu.

U sjeni torinskog dvoboja između Juventusa i madridskog Reala, na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan Sevilla i Bayern odigrali su prvu međusobnu utakmicu u povijesti. Desetkovani domaćin, za kojeg nisu igrali Banega, Carole, Corchia, Mena i Mercado, dobro se držao i izgubio s minimalnih 2:1, koji im daju nadu da u uzvratu mogu napraviti čudo i prvi put ikada izboriti polufinale.

U drugoj minuti Mats Hummels mogao je dovesti goste u vodstvo, no pucao je pored gola, a na drugoj strani dvije minute kasnije Sarabia je glavom pucao ravno u Ulreicha. Isti igrač zamalo je pucao pored gola u 20. minuti, no 11 minuta kasnije Escudero je centrirao, a Sarabia zabio za vodstvo Seville.

Ipak, nije dugo trajalo vodstvo domaćina. Samo pet minuta kasnije Franck Ribery je prizemno centrirao, a Jesus Navas skrenuo loptu u vlastitu mrežu te se na odmor otišlo s neodlučenih 1:1.

Nastavak je otvorio James, no njegov dalekometni udarac prozujao je iznad grede. Ipak, 40 610 gledatelja vidjelo je pogodak u 68. minuti. Prvo je Martinezov udarac krajnjim naporom Soria izbio u korner, iz kojeg je Ribery centrirao, a Alcantara glavom preokrenuo na 2:1. u 72. minuti Jamesov udarac obranio je Soria, a domaćin je mogao izjednačiti 11 minuta prije kraja, no N’Zonzi je pucao pored gola i susret je završio s minimalnom pobjedom Bavaraca.