[VIDEO] Liga prvaka: Bayern rutinirano izbacio Bešiktaš

Turci su barem uspjeli postići počasni pogodak.

Minhenski Bayern ni u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka nije imao problema. Rutiniranom, 3:1 pobjedom protiv Bešiktaša s ukupnih 8:1 izbacio je Turke i izborio četvrtinu finala.

Već u drugoj minuti Bavarci su došli do prve prilike, no Vidal je pucao glavom pored gola. Tolga Zengin upisao je prvu obranu u desetoj minuti nakon udarca Alabe, a u nastavku akcije Muller je pucao preko gola. Ipak, njemački internacionalac u 18. minuti je uposlio Thiaga Alcantaru, koji dovodi Bayern u vodstvo.

Prvu priliku Robert Lewandowski je imao u 23. minuti, no pucao je pored gola, da bi Hummels šest minuta kasnije pucao preko gola. Prvu i jedinu priliku u prvom dijelu za domaćina je imao Quaresma, no iz slobodnog udarca pucao je preko gola i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom gostiju.

Već u 27. sekundi nastavka Rafinha je centrirao, a Gonul autogolom povisio na 2:0. Alaba je tada iz slobodnog udarca pucao ravno u Zengina, a Quaresmin udarac iz 58. minute završio je pored gola.

Ipak, do počasnog gola domaćini stižu minutu kasnije. Vagner Love je  iskoristio porešku Sulea i nakon prizemne lopte Gonula smanjio na 2:1. Do kraja susreta vidjeli smo pregršt zamjena i isprekidanja igre, a malo pravih prilika, a najbolju je imao James Rodriguez, čiji je udarac iz 76. minute otišao pored gola.

Šest minuta prije kraja Sandro Wagner postavlja konačnih 3:1 glavom nakon centaršuta Alabe.