[VIDEO] Liga prvaka: Budimir i Olmo srušili Astanu i odveli Dinamo na korak do play-offa

Dinamo je došao na korak do play-offa.

Zagrebački Dinamo odigrao je prvu utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka. Na Astana Areni u Kazahstanu Dinamo je slavio 2:0 i napravio veliki korak prema play-offu.

Već u devetoj minuti Modri su imali puno sreće, nakon što je Laszlo Kleinheisler iz slobodnog udarca pogodio stativu. Antonio Rukavina nakon dugo vremena imao je još jednu dobru priliku Astane, no glavom je pucao pored gola. Na drugoj strani u 38. minuti Gojak je pucao preko gola, no minutu kasnije nakon polukontre Dani Olmo pronašao je Marija Budimira, koji iz jedinog Dinamovog udarca u okvir dovodi Modre u vodstvo prije kraja prvog dijela.

U nastavku Hajrović i Olmo imali su dvije dobre prilike, no Eric je u oba navrata bio siguran. U 62. minuti stoper Theophile-Catherine je glavom nakon kornera pucao pored gola, da bi Gavranovićev odličan pokušaj još boljom intervencijom zaustavio Eric. Ipak, šest minuta prije kraja Olmo si je oslobodio malo prostora i uz sami kut postavio konačnih 2:0.