[VIDEO] Liga prvaka: City razbio Basel, eurogolovi Gundogana i Aguera

Građani su već nakon prve utakmice izborili četvrtfinale.

Nakon dva mjeseca vratila nam se Liga prvaka, najelitnije klupsko nogometno natjecanje na svijetu. U prvoj utakmici osmine finala na St. Jakob-Parku u Švicarskoj Manchester City je s ogromnih 4:0 deklasirao Basel i već danas osigurao četvrtfinale.

Već u drugoj minuti Gundogan je glavom dobro namučio Vaclika, koji je izbio loptu u korner, no u 14. minuti De Bruyne je centrirao iz kornera, a Gundogan ovaj put zabio za 1:0. Na drugoj strani Stocker se našao sam pred Edersonom, no Brazilac je za djelić sekunde bio brži i otklonio opasnost.

U 18. minuti već je 2:0. Sterling je centrirao, a Bernardo Silva odličnim udarcem povisio na 2:0.

Samo pet minuta kasnije Sergio Aguero oslobodio si je malo prostora i prekrasnim pogotkom s preko 18 metara uz samu stativu zabio za 3:0. Vaclik je tada obranio udarac Sterlinga, a De Bruyne je u 37. minuti zamalo pucao pored gola pa se na odmor otišlo s 3:0. Građani su imali 75 posto posjeda lopte, a vrijedi izdvojiti da će Taulant Xhaka zbog žutog kartona propustiti uzvratnu utakmicu.

U nastavku Basel je konačno do udarca u okvir došao u 49. minuti, no Mohamed Elyounoussi je pucao u Edersona. Samo četiri minute kasnije Gundogan je s ruba kaznenog prostora odličnim udarcem uz samu stativu povisio na 4:0. Fernandinho je u 62. minuti pucao daleko preko gola, a pet minuta kasnije na drugoj strani Stocker je pucao zamalo pored gola.

Do kraja utakmice još poneku priliku imali su Švicarci, no promjene rezultata nije bilo. Očito je kako će uzvrat na Etihadu biti čista formalnost.