[VIDEO] Liga prvaka: Edin Džeko srušio Šahtar i odveo Romu u četvrtfinale

Ogroman uspjeh rimske Vučice.

U sjeni utakmice iz Manchestera, Roma i Šahtar odigrali su i svoju uzvratnu utakmicu osmine finala Lige prvaka. Ukrajinci su iz Donetska donijeli prednost od 2:1, koju nisu uspjeli obraniti i Roma je s minimalnom 1:0 pobjedom i zbog gola u gostima prošla dalje.

Prvo poluvrijeme bilo je jedno od najlošijih u ovosezonskoj Ligi prvaka. Vidjeli smo samo šest udaraca, od kojih nijedan u okvir gola. Najbliži je bio Taison, koji je u 28. minuti s 25 metara pucao preko gola.

U nastavku iz prvog udarca u okvir Rimljani su poveli. Kevin Strootman je pronašao Edina Džeku, koji je izbjegao zaleđe, izašao sam pred Alissona i kroz noge mu zabio za 1:0. Mogao je reprezentativac BiH povisiti na 2:0 u 67. minuti, no pucao je preko gola. Kada je u 79. minuti Ivan Ordets zaradio izravni crveni karton, bilo je jasno da će Ukrajinci ispasti, a do kraja utakmice nisu uputili nijedan udarac u okvir gola, a ostali su na ona tri iz prvog dijela.