[VIDEO] Liga prvaka: Gavranović srušio Astanu i osigurao Dinamu europsku jesen!

Pogodak Marija bio je dovoljan.

Zagrebački Dinamo na Maksimiru je ugostio kazahstansku Astanu u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka. Modri su iz Kazahstana donijeli prednost od 2:0, koju je uspio potvrditi i s ukupnih 3:0 proći dalje.

Prvu priliku na susretu imao je Mislav Oršić, koji je iz daljine u devetoj minuti pucao daleko pored gola. Na drugoj strani Laszlo Kleinheisler također nije pogodio okvir gola, dok smo prvi udarac u okvir vidjeli u 19. minuti, ali Eric je obranio pokušaj Hajrovića. Do odmora smo vidjeli nekoliko poluprilika, a unatoč terenskoj inicijativi, Modri nisu uspjeli zabiti gol i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Gosti su bolje otvorili susret i imali dvije prilike preko Pedra i Jange, no u oba navrata Zagorac je ostao nesavladan. Pitanje pobjednika mogao je riješiti Olmo, no u 59. minuti s ruba kaznenog prostora pucao je pored gola.

Ivan Maevskiy u 68. minuti imao je veliku priliku dovesti goste u prednost, no udarac ispod same grede u korner je izbio Zagorac. Kazna, a ujedno i potvrda Dinamovog prolaza u play-off fazu natjecanja, stigla je u 74. minuti. Leovac je centrirao, a Gavranović glavom zabio za pobjedu. Do kraja utakmice Kabananga je s preko 20 metara pogodio gredu pa je ostalo 1:0.