[VIDEO] Liga prvaka: Higuain i Dybala preokrenuli Tottenham!

Viceprvak Europe plasirao se u četvrtfinale.

Veliki derbi u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka na Wembleyju su odigrali Tottenham i Juventus. Prva utakmica završila je neodlučeno, 2:2, a Stara dama je današnjom minimalnom 2:1 pobjedom nakon preokreta izbacila Pijetlove.

Od samog početka utakmice domaćin je nametnuo svoj tempo i imao izraženiju želju za pobjedom. Već u trećoj minuti Sonov pokušaj obranio je Buffon, a u 13. minuti Eriksen je proigrao Kanea, koji je predriblao Chiellinija, no Talijan je igrao rukom, što Marciniak nije okarakterizirao kao najstrožu kaznu. Kane je u 15. minuti pucao pored gola, a dvije minute kasnije vidjeli smo sumnjivu situaciju i u kaznenom prostoru domaćina. Vertonghen je očiglednim startom srušio Costu, no sudac je ponovno pokazao da se igra nastavi. Gigi je tada upisao seriju obrana, branio je pokušaje Sona, Diera i Allija, dok su Vertonghen i Kane pucali pored gola. Ipak, u 39. minuti Trippier je prizemno centrirao, a Korejac Song s(p)retnim golom donio vodstvo Pijetlovima te se na odmor otišlo s vodstvom Tottenhama.

Nastavak je otvorio Alli udarcem pored gola, a Paulo Dybala imao je odličnu priliku u 62. minuti, no poluvolejom je pucao pored gola. Ipak, dvije minute kasnije Dybala je uposlio Lichtsteinera, koji je centrirao, Khedira glavom prebacio loptu do Higuaina, a Argentinac izjednačio na 1:1.

U 67. minuti već je 2:1. Chiellini je pronašao Higuaina, a argentinska veza između njega i Dybale je proradila, Dybala je izbjegao zamku za zaleđe i postigao svoj prvi gol u Ligi prvaka nakon 11 mjeseci te doveo Staru damu do prednosti.

Do kraja utakmice Pijetlovi su pokušavali izjednačiti, ne bi li izborili produžetke, no nisu uspjeli. Najbliži golu bili su Son, koji je zamalo pucao pored gola u 83. minuti i Kane, koji je u 90. minuti pogodio stativu pa se Juventus kroz ušicu igle plasirao u četvrtfinale.