[VIDEO] Liga prvaka: Juventus pobijedio Barcelonu, Mandžukić asistent

46 uzastopnih utakmica u svim natjecanjima, od kojih 21 u Ligi prvaka Juventus nije izgubio na domaćem terenu, a tako je bilo i danas. U prvoj utakmici četvrtine finala Juventus je s 3:0 pobijedio Barcelonu.

Već u 22. sekundi Khedira je probao svoj udarac, no visoko preko gola. U trećoj minuti nakon slobodnog udarca Higuain je glavom pucao ravno u Ter Stegena. Ipak, pritisak Stare dame urodio je plodom četiri minute kasnije. Cuadrado je pored Mathieua pronašao Dybalu, koji iz okreta zabija za 1:0.

Katalonci su se tada probudili i u 21. minuti Messi je predivnom loptom pronašao Iniestu, no Buffon mu je obranio pokušaj u situaciji jedan na jedan. Minutu kasnije već je 2:0. Nakon polukontre Mandžukić je prizemno centrirao, a Dybala svojim drugim pogotkom povisio na 2:0.

U 30. minuti Messi je smanjio na 2:1, no poljak Marciniak poništio mu je pogodak zbog zaleđa. Minutu prije kraja Higuain je imao još jedan udarac, no pucao je ravno u Ter Stegena i na odmor se otišlo s 2:0.

Od samog početka nastavka Blaugrana je krenula puno ofenzivnije, a Messi je već u prvoj minuti nastavka pucao zamalo pored gola. Na drugoj strani odgovorio je Khedira, no ni on nije pogodio okvir gola. Nastavile su se nizati prilike pa je tako i Neymar u 51. minuti pucao preko gola.

U 52. minuti i Iniesta je pucao preko gola, a minutu kasnije Nijemac na golu Katalonaca ponovno je obranio udarac Higuaina. Argentinac se ponovno našao sam pred Ter Stegenom, koji ponovno brani njegov udarac. Ipak, u 55. minuti nakon kornera Pjanića Chiellini glavom uz pomoć stative zabija za velikih 3:0.

U 68. minuti Suarez se našao sam pred Buffonom, ali i on je pucao pored gola. Samo minutu kasnije Chiellini je u šesnaestercu igrao rukom, no sudac se nije oglasio i propustio je dosuditi kazneni udarac za Barcelonu.

15 minuta prije kraja Suarez je ponovno pucao preko gola, a Messijev slobodni udarac iz 88. minute završio je u živom zidu i ostalo je 3:0. Tako će Barcelona nakon čuda protiv Paris Saint-Germaina, tražiti još jedno, na Camp Nou iduću srijedu. Mandžukić je odigrao cijeli susret, baš kao i neprimjetni Ivan Rakitić.