[VIDEO] Liga prvaka: Katastrofalna pogreška Svena Ulreicha koštala Bayern finala!

Kraljevski klub je prvi finalist ovogodišnje Lige prvaka.

Madridski Real ugostio je Bayern iz Munchena na Santiago Bernabeu u uzvratnoj utakmici polufinala najvećeg klupskog nogometnog natjecanja, Lige prvaka. Zidaneova momčad u susret je ušla s prednošću od 2:1, dok su desetkovani Bavarci bili bez Comana, Neuera, Vidala i Robbena. Susret je završio 2:2, čime su se Kraljevi plasirali u finale.

Njemačka momčad nije imala ništa za izgubiti, a morala je postići minimalno dva pogotka za prolaz. Krenula je ofanzivno i već u trećoj minuti došla u vodstvo. Nakon centaršuta s desne strane Sergio Ramos loše je intervenirao, što je iskoristio Joshua Kimmich i, baš kao u prvom susretu doveo Bavarce u prednost. Samo četiri minute kasnije Ronaldo je imao prvu priliku na utakmici, no pucao je pored gola.

Kraljevi izjednačuju u 11. minuti. Marcelo je centrirao s lijeve strane, a David Alaba zakasnio na Benzemu, koji glavom izjednačuje. U 23. minuti Ronaldo je iz daljine pucao visoko preko gola, a devet minuta kasnije Ribery je nakon soloprodora uposlio Mullera, čiji slabi udarac ipak brani Navas.

Priliku za novo vodstvo Bavarci su imali u 34. minuti. Hummels je prošao kroz trojicu igrača i uposlio Lewandowskog, kojemu Navas brani udarac jedan na jedan, a na odbijenoj lopti našao se James Rodriguez, no pogodio je gredu. Pet minuta kasnije Ulreich je izbio pokušaj Ronalda u korner, iz kojega Sergio Ramos glavom pogađa vanjski dio mreže. Posljednju priliku prvog dijela imao je Corentin Tolisso, no pucao je zamalo pored gola i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Već u 20. sekundi nastavka – šokantna odluka Ulreicha koja je odredila finalista. Tolisso je povratnom loptom dodao za njemačkog golmana, koji je krenuo loptu pokupiti rukom. Tada se sjetio da bi bio indirektan udarac pa je odlučio propustiti loptu!?, iako je bio pod pritiskom Benzeme pa je Francuz s lakoćom zabio gol u praznu mrežu. Samo pet minuta kasnije Alaba je odlično pucao, no Navas je iz samog donjeg kuta izbio loptu u korner.

Ronaldo je u 54. minuti poluvolejom pucao visoko preko gola, a u 63. minuti Bavarci su izjednačili. Sule i Kimmich napravili su dvostruko proigravanje, stoper je centrirao, Jamesov prvi udarac blokirao je Varane, no na odbijenu loptu natrčao je Kolumbijac i kroz noge Navasa zabio za 2:2.

Zidane je tada odlučio napraviti dvostruku izmjenu. Iz igre su izašli dvostruki strijelac Karim Benzema i Mateo Kovačić, a ušli su Gareth Bale i Casemiro. U 74. minuti Navas brani udarac Tolissa iz okreta, a šest minuta kasnije Kostarikanac i Mullerov udarac glavom izbija u korner.

Do kraja utakmice Bayern je pokušavao probiti obranu Reala, ali nije uspio i ispao je u polufinalu. Luka Modrić odigrao je cijeli susret.