[Video] Liga prvaka: Liverpool sedmicom ispratio Spartaka iz LP, Handanovič poklonio bod Sevilli!

Liverpool je uvalio Spartaku sedam komada za osvajanje skupine, dok je Maribor izvukao remi sa Sevillom.

Liverpool je uvalio Spartaku sedam komada za osvajanje skupine, dok je Maribor izvukao remi sa Sevillom. Feyenoord i Shakhtar su s 2:1 pobijedili Napoli, odnosno Manchester City. Porto je zabio petardu Monacu, dok je Bešiktaš u posljednim minutama uzeo sva tri boda iz Leipziga.

Skupina E

Liverpool – Spartak Moscow 7:0

Domaćin je poveo već u četvrtoj minuti susreta nakon što je Coutinho realizirao najstrožu kaznu. Isti igrač strijelac je i u 15. minuti nakon prekrasne timske akcije i asistencije Roberta Firmina. U 19. minuti već je 3:0 za Liverpool kada je poentirao Firmino nakon pogreške Spartakove obrane.

U 48. minuti Liverpool dolazi do 4:0. S lijeve strane ubacio je James Milner, a Sadio Mane fantastičnim volejem je proparao mrežu. Tri minute poslije već je 5:0. Coutinho postiže hattrick udarem unutar šestnaesterca, a nakon lijepe timske akcije. U 76. minuti Mane zabija za 6:0 nakon brze kontre i asistencije Daniela Sturridgea. Mohamed Salah u 86. minuti postavlja konačnih 7:0 nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju. Dejan Lovren igrao je za domaćina do 60. minute, dok je Mario Pašalić u istoj minuti ušao u igru za goste.

Maribor – Sevilla 1:1

Maribor je u 10. minuti došao do vodstva. S desne strane ubacio je Martin Milec, a precizno je glavom pogodio Marcos Tavares.

U 75. minuti Sevilla je došla do izjednačenja. Ganso je uputio udarac po sredini gola, a vratar domaćina Jasmin Handanovič je neshvatljivo propustio loptu u mrežu.

Skupina F

Feyenoord – Napoli 2:1

Već u drugoj minuti gosti iz Napulja su poveli. Nakon gužve u šestnaestercu lopta se odbila do Piotra Zielinskog koji pogađa za 1:0. Domaćin izjednačuje u 33. minuti kada je precizno glavom pogodio Nicolai Jorgensen nakon ubačaja Stevena Berghuisa s desne strane.

U 83. minuti zbog drugog žutog kartona igru je morao napustiti igrač domaćina Tonny Vilhena. Domaćin je unatoč igraču manje došao do pogotka i konačnih 2:1 nakon pogotka glavom Jeremiaha St Justea. Marko Rog ušao je u igru za Napoli u 60. minuti.

Shakhtar – Manchester City 2:1

Ukrajinski prvak do vodstva je došao u 26. minuti kada je fantastičnim udarcem Bernard pogodio gornji desni kut gola. U 32. minuti domaćin udvostručuje prednost. Marlos je prvo poslao odličnu loptu u prostor, potom je vratar gostiju Ederson promašio loptu, a Ismaily je poslao loptu u praznu mrežu za 2:0.

U 92. minuti Sergio Aguero postavio je konačnih 2:1 pogotkom iz najstrože kazne.

Skupina G

Porto – Monaco 5:2

Domaćin do prednosti dolazi u 9. minuti. Vincent Aboubakar odlično je zabio prizemnim udarcem na asistenciju Yacinea Brahimija. U 33. minuti isti igrač je strijelac za 2:0 udarcem unutar kaznenog prostora gostiju. Pet minuta poslije zbog tučnjave isključeni su igrač Porta Felipe i igrač Monaca Rachid Ghezzal. U 45. minuti domaćin diže prednost na 3:0. Sada je asistent Aboubakar, a strijelac Brahimi nakon odlične lopte Kamerunca.

Kamil Glik je u 61. minuti realizirao najstrožu kaznu za smanjenje zaostatka na 4:1. Međutim, već pet minuta poslije Alex Telles pogađa za 5:1 fantastičnim udarcem s 20 metara. U 78. minuti Radamel Falcao, nekadašnji igrač Porta, glavom pogađa mrežu nakon ubačaja Baldea Keite s lijeve strane. Do kraja utakmice Porto dolazi i do petog pogotka. Igrala se 88. minuta kada je Tiquinho Soares glavom bio precizan nakon ubačaja Pereire Ricarda. Vratar Monaca Danijel Subašić nije konkurirao za večerašnju utakmicu.

RB Leipzig – Bešiktaš 1:2

Gosti iz Istanbula poveli su 10. minuti pogotkom Alvara Negreda udarcem iz bijele točke.

U 82. minuti domaćin ostaje s igračem manje nakon što je Stefan Ilsanker dobio drugi žuti karton. Pet minuta poslije Leipzig dolazi do izjednačenja unatoč igraču manje. Naby Keita je nakon fantastične solo akcije prizemnim udarcem zabio za 1:1.

Do kraja utakmice gosti su ipak došli do pobjede kada je Anderson Talisca zabio lijep pogodak iz voleja s ruba šestnaesterca. Matej Mitrović odigrao je čitav susret za istanbulski sastav.