[VIDEO] Liga prvaka: Manchester City i Napoli upisali domaće pobjede

Najzanimljiviji susret grupe F Lige prvaka je svakako bio onaj između Manchester Citya i Šahtara, dviju ekipa koje su u prvom kolu upisali pobjede, no na Etihadu se igrao prilično jednosmjeran susret koji je završio pobjedom Citya od 2:0.

Momčad Pepa Guardiole je ipak bila prevelik zalogaj za ukrajinskog prvaka Šahtar, a nakon brojnih prilika utakmicu otključava Kevin de Bruyne u 48. minuti. Pritom je Belgijanac sjajno pogodio s 20-ak metara, te je ostavio Pjatova kao nemoćnog promatrača. U 72. minuti je City, nakon nekolicine propuštenih prilika, mogao u potpunosti riješiti pitanje protivnika no Sergio Aguero je propustio realizirati najstrožu kaznu. Do kraja utakmice Šahtar nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Cityevom golu, a konačni rezultat je u 90. minuti postavio Sterling na asistenciju Bernarda Silve.

Druga utakmica grupe F se igrala u Napulju gdje je Napoli dočekao Feyenoord. Kao što to često biva u talijanskom prvenstvu utakmicu je prelomio sjajan Napolijev trojac Insigne-Callejon-Mertens, a svi članovi paklenog trija su se upisali u strijelce.

Feyenoord je načeo Insigne već u 7. minuti lijepom solo akcijom koja je okončana preciznim udarcem. Novi pogodak se čekao do 49. minute kada pogrešku nizozemske obrane vješto koristi Mertens. U 68. minuti je Tornstra propustio najveću priliku za povratak Feyenoorda u utakmicu kada mu je Reina obranio jedanaesterac, a samo dvije minute nakon toga je došla kazna Napolija. Kombinirali su Mertens i Callejon, a potonji bez većih problema završava akciju za 3:0 i znak da domaći trener Sarri može započeti s rotacijama u ekipi. Ušli su Zielinski, Diawara i Rog, a do kraja susreta je Feyenoord uspio postići utješni gol duboko u sudačkoj nadoknadi preko Ambrabata za konačnih 3:1. Napoli je na taj način došao do prve pobjede u ovogodišnjoj Ligi prvaka, te je uspio uhvatiti priključak sa Šahtarom, dok se na vrhu grupe izdvojio Manchester City.