[VIDEO] Liga prvaka: Mbappe srušio Borussiju, Subašić primio dva gola

Nakon sinoćnjih nemilih događaja oko eksplozije bombe pored autobusa Borussije Dortmund, danas su momčadi Borussije i Monaca odigrali svoj prvi susret četvrtine finala Lige prvaka, a Kneževi se iz Njemačke vraćaju s velikom prednošću od 3:2.

Nakon početnog ispitivanja snaga u 11. minuti Schmelzer je pronašao Aubameyanga, koji zamalo puca preko gola. Šest minuta kasnije Papastathopoulos je u kaznenom prostoru srušio Mbappea, a Talijan Orsato pogrešno je dosudio kazneni udarac. Ipak, Fabinho je pucao pored gola. Međutim, u 19. minuti nakon polukontre Lemar je prizemno centrirao, a Mbappe koljenom zabio za 1:0.

Nakon dugo vremena vidjeli smo jednu priliku za domaćina, no Kagawa je na prizemni centaršut Gintera pucao pored gola. U 35. minuti nakon polukontre Raggi je centrirao, a Bender zabio autogol i na odmor se otišlo s iznenađujućih 2:0.

U nastavku Tuchel se odlučio uvesti Pulišića i Sahina, što su mu igrači na najbolji način vratili. Dembele je iz slobodnog udarca s 20 metara u 47. minuti pucao pored gola, no deset minuta kasnije nakon duge akcije, u kojoj su sudjelovali upravo Pulišić, Sahin i Guerreiro, lopta je došla do Aubameyanga, koji petom proigrava Kagawu. Japanac je prizemno dodao do Dembelea, koji smanjuje na 2:1.

Nakon toga, dugo vremena gledali smo borbu na sredini terena, sve do 76. minute, kada Falcao s par metara prebacuje gol. I onda, tri minute kasnije, dolazi do rješenja pitanja pobjednika. Piszczek je predao loptu u noge Mbappeu, koji se sjurio u kazneni prostor i zabio za 3:1.

Ipak, uspjeli su domaći postići još jedan gol do kraja susreta. Šest minuta prije kraja Pulišić je centrirao, a Kagawa nakon asistencije upisuje i pogodak za konačnih 3:2. Danijel Subašić cijeli susret branio je za Monaco i dobio žuti karton.