[VIDEO] Liga prvaka: Messi skinuo prokletstvo, zabio golove Buffonu i odveo Barcelonu do pobjede, strijelac i Rakitić

Barcelona i Juventus odigrali su derbi susret prvog kola grupne faze natjecanja najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja Lige prvaka. Momčad Ernesto Valverdea nastavila je sa svojim odličnim igrama u Primeri i u ovom natjecanju te je deklasirala Staru damu s 3:0.

Zanimljivo, prvi udarac na susretu uputio je De Sciglio, no pucao je pored gola. Četiri minute kasnije Dybala je nakon brze polukontre pucao ravno u Ter Stegena, a u 12. minuti Pjanić je zaprijetio iz daljine, no Nijemac je bio spreman. U 20. minuti vidjeli smo i prvi udarac Katalonaca. Živi zid zaustavio je pokušaj Lionela Messija iz slobodnog udarca, a Luis Suarez natrčao je na loptu, no Buffon je velikom paradom izbio loptu u korner.

Do kraja prvog dijela Blaugrana je dominirala, imala gotovo 70% posjeda lopte, napadala i imala inicijativu, a konačno je do gola došla u 45. minuti. Lionel Messi napravio je dvostruko proigravanje sa Suarezom i uz samu stativu zabio za prednost Barcelone. To je Argentincu bio prvi gol protiv Buffona u svojoj karijeri.

Nastavak je otvorio Paulo Dybala, koji je u 48. minuti pucao preko gola. Četiri minute kasnije Messi je udarcem s 20 metara pogodio stativu, a u 56. minuti njegov pokušaj na crti je izbio Sturaro, no na pravom mjestu se našao Ivan Rakitić i povisio na 2:0. Gigi je u 62. minuti obranio pokušaj Messija iz slobodnog udarca, a četiri minute kasnije Luisito je zamalo pucao preko gola.

U 69. minuti Lionel Messi primio je odlično dodavanje Andresa Inieste i ponovno u sami kut povećao prednost katalonske momčadi na 3:0. Ivan Rakitić iz igre je izašao u 77. minuti, a samo dvije minute kasnije Suarez je zabio za 4:0, no gol mu je zbog zaleđa opravdano poništen.

Devet minuta prije kraja ponovno je pokušao Dybala, no još jednom Ter Stegen je bio na mjestu, baš kao i u 83. minuti nakon pokušaja Bernardeschija i Barcelona je upisala veliku pobjedu. Tako su se na najbolji način igrači Ernesto Valverdea osvetili za poraz od Stare dame u prošlogodišnjem četvrtfinalu ovog natjecanja.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo, Pique, Umtiti, Alba – Rakitić (56.) (Paulinho 77′), Busquets, Iniesta (Gomes 83′) – Dembele (Roberto 70′), Suarez, Messi (45., 69.)

Juventus (4-2-3-1)

Buffon – De Sciglio (Sturaro 41′), Barzagli, Benatia, Alex Sandro – Pjanić, Matuidi – Bentacur (Bernardeschi 63′), Dybala, Costa – Higuain (Caligara 87′)

Olympiacos je u drugoj utakmici iste skupine ugostio Sporting Lisabon i iznenađujuće izgubio s 3:2. Već u drugoj minuti Doumbia je iskoristio centaršut Acune i glavom zabio za 1:0, da bi samo 11 minuta kasnije Doumbia uposlio Martinsa, koji je povisio na 2:0. Dvije minute prije kraja prvog dijela Coates je fantastičnom loptom pronašao Fernandesa, koji je izbjegao zaleđe i lobom zabio za 3:0. Felipe Pardo u 90. i 90+3. minuti je samo uspio postaviti konačnih 3:2.

Liga prvaka, skupina D, prvo kolo:

Barcelona 3:0 Juventus (Messi 45., 69., Rakitić 56.)

Olympiacos 2:3 Sporting Lisabon (Pardo 90., 90+3. / 2. Doumbia, 13. Martins, 43. Fernandes)