[VIDEO] Liga prvaka: Messi srušio prokletstvo i donio Barceloni bitan gol u gostima

Katalonci se iz Londona vraćaju neporaženi.

Veliki derbi osmine finala Lige prvaka na Stamford Bridgeu odigrali su Chelsea i Barcelona. Ove dvije momčadi u posljednjih 13 sezona u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju sastale su se deset puta, a večeras je završilo neodlučeno, 1:1.

Prvi pokušaj imao je Eden Hazard već u petoj minuti, no pucao je preko gola. Četiri minute kasnije nakon Williamovog kornera Rudiger je glavom također pucao pored gola, a u 16. minuti vidjeli smo prvu gostujuću priliku, no Paulinho je glavom nakon centaršuta Messija pucao pored gola. U tim trenutcima Blaugrana je imala velikih 75 posto posjeda lopte, a u 31. minuti Ivan Rakitić napravio je prekršaj u opasnoj zoni i zaradio žuti karton, no Ter Stegen je obranio pokušaj Alonsa.

U 33. minuti Willian je pogodio stativu, a pet minuta kasnije hrvatski reprezentativac izveo je korner, a Gerard Pique glavom pucao pored gola. Willian je pogodio i drugu stativu četiri minute prije kraja, a Hazardov volej iz 43. minute otišao je preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je udarcem u 49. minuti otvorio Andres Iniesta, no otišlo je pored gola, a Courtois je prvu obranu upisao u 53. minuti na udarac Suareza. Katalonci su dominirali nastavkom, u prvih 15 minuta imali su 71 posto posjeda lopte, dva udarca i korner, dok su Plavci u svim kategorijama imali jednu nulu.

I onda, iz ničega, iz prve prave prilike u nastavku, Willian je primio loptu nakon kornera i u 62. minuti zabio za 1:0.

Blaugrana je tada nastavljala napadati i pritisak se isplatio u 75. minuti. U početku akcije Suarez je bio srušen u kaznenom prostoru i Cuneyt Cakir propustio je svirati očigledan kazneni udarac za Katalonce. Međutim, Plavci su izgubili loptu, koju je presjekao Iniesta i uposlio Lionela Messija, a Argentinac zabio svoj prvi gol u karijeri protiv Chelseaja i izjednačio na 1:1. Bila je to 32. Barcelonina službena utakmica na engleskom tlu, a Katalonci su u povijesti upisali samo devet pobjeda. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.