[VIDEO] Liga prvaka: Modrić padao i skrivio gol, Real preokrenuo i srušio PSG

Dramatičan susret gledali smo u Madridu.

Po mnogima najveći derbi osmine finala Lige prvaka na Santiago Bernabeu su odigrali Real Madrid i Paris Saint-Germain. Kraljevi su preokrenuli i pobijedili 3:1, no u središtu pozornosti bio je sudac Gianluca Rocchi, koji je uvelike pomogao Madriđanima.

Već u trećoj minuti Ronaldo je isprobao svoj udarac i pucao pored gola, baš kao i u 26. minuti nakon pokušaja iz slobodnog udarca. Dvije minute kasnije Portugalčev udarac odlično je obranio Areola, da bi na drugoj strani Neymarov udarac obranio Navas. U 33. minuti Neymar je uposlio Mbappea, Navas odbio njegovu loptu, no ona je došla točno na nogu Rabiota, koji je pobjegao Modriću, glavnom krivcu za pogodak, te postigao gol za vodstvo Parižana.

Mogao je Ronaldo u 38. minuti izjednačiti, no pucao je daleko preko gola. Ipak, minutu prije kraja prvog dijela Areola je prvo obranio udarac Benzeme, da bi u nastavku akcije Kroos pametno pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s Lo Celsom pa je Rocchi pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Ronaldo, iako je Areola pogodio stranu i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

U nastavku je prvu priliku imao Mbappe, no Navas je bio siguran, a u 54. minuti Ramos je igrao rukom u kaznenom prostoru, no ovaj put Rocchi se nije oglasio, iako je trebao. U 62. minuti Isco je pucao ravno u Areolu, a tri minute kasnije Modrić teatralno i bez ikakvog kontakta pada, na što Rocchi ponovno nasjeda, no Ronaldo iz slobodnog udarca pogađa ravno u živi zid.

U 76. minuti Mbappe je izbio sam pred Navasa, no pomoćni sudac podigao je zastavicu, iako je Francuz bio u dozvoljenoj situaciji, s obzirom da je Ramos bio najbliži igrač golmanu. I onda, sedam minuta prije kraja, dolazi do vrhunca Rocchijevih pogrešaka. Ronaldo je u protivničkom kaznenom prostoru srušio Kimpembea, što sudac nije vidio, ili nije želio vidjeti. U nastavku akcije lopta je došla do Asensija, koji centrira, a Ronaldo koljenom preokreće rezultat.

U 86. minuti Marcelo je napravio dvostruko proigravanje s Asensiom i postavio konačnih 3:1. Tri minute kasnije Navas je obranio udarac Mbappea, a Neymar u nadoknadi puca preko gola i susret završava rezultatom 3:1.