[Video] Liga prvaka: PSG gazi sve pred sobom, Griezmann škaricama donio Atleticu prvu pobjedu!

Atletico je došao do prve pobjede u Ligi prvaka nakon što je na Wanda Metropolitanu svladana Roma.

Basel je kasnim pogotkom došao do vrijedne pobjede nad Manchester Unitedom. Bayern je iz Belgije otišao s punim plijenom, dok je PSG sedmicom ispratio Celtic. Atletico je došao do prve pobjede u Ligi prvaka nakon što je na Wanda Metropolitanu svladana Roma.

Skupina A

Basel – Manchester United 1:0

U 89. minuti Michael Lang postiže pogodak za Basel nakon lijepe asistencije Raoula Petrette.

Skupina B

Anderlecht – Bayern Munchen 1:2

Jedna zanimljivost s utakmice je obišla svijet. Naime, Bayernovi navijači iz protesta prema katastrofalnim cijenama gostujućih ulaznica (100 eura) bacali su lažne novce na teren. U 51. minuti Bavarci su uspjeli probit domaćina. Nakon lijepe timske akcije Corentin Tolisso je nesebično asistirao za Roberta Lewandowskog koji je iz blizine pogodio za vodstvo gostiju.

Međutim, u 63. minuti domaćini dolaze do izjednačenja. Lukasz Teodorczyk glavom je loptu proslijedio pred gostujuća vrata, a loptu je u mrežu pospremio Sofiane Hanni.

U 77. minuti Bayern ponovno vodi. S desne strane odlično je ubacio Joshua Kimmich, a glavom poentirao Tolisso.

PSG – Celtic 7:1

Gosti iz Glasgowa poveli su već u 1. minuti susret. Olivier Ntcham iz kornera šalje prizemnu loptu u kazneni prostor domaćina, a odličnim udarcem Moussa Dembele dovodi Celtic u vodstvo. Paris u 9. minuti dolazi do izjednačenja. Adrien Rabiot ukrao je loptu na centru, sjurio se prema šestnaestercu i asistirao za Neymara koji pogađa za 1:1. Domaćin je poveo u 22. minuti kada je nakon prekrasne timske akcije i asistencije Marca Verrattija precizan bio ponovno Neymar. U 29. minuti novi pogodak u mreži Celtica. Dani Alves ubacuje loptu u kazneni prostor gostiju, a Neymar glavom asistira za natrčalog Edinsona Cavanija koji pogađa iz blizine. To mu je bio 150. gol u 216 utakmica za Paris. U 36. minuti već je 4:1. Nakon gužve u šestnaestercu gostiju lopta se odbila do Kyliana Mbappea koji iz blizine pogađa mrežu.

U 75. minuti Verratti se upisao u strijelce preciznim prizemnim udarcem unutar kaznenog prostora gostiju. Novi pogodak u mreži Škota postignut je u 79. minuti. Cavani je odlično pogodio uz pomoć stative nakon loše reakcije Celticove obrane. Minutu poslije PSG vodi s nevjerojatnih 7:1. Gol utakmice postiže Dani Alves kada je fantastično pogodio s ruba šestnaesterca u gornji lijevi kut.

Skupina C

Atletico Madrid – AS Roma 2:0

Domaćin je poveo u 69. minuti. Angel Correa unutar šestnaesterca ubacuje loptu pred gostujući gol, a tamo pronalazi Antoinea Griezmanna koji fantastično škaricama završava lijepu akciju.

U 83. minuti igrač Rome Bruno Peres dobio je drugi žuti karton te je morao napustiti teren. Dvije minute poslije Atletico diže prednost na 2:0. Griezmann je poslao odličnu loptu u prostor za Kevina Gameira koji u situaciji jedan na jedan s golmanom izlazi kao pobjednik i postiže pogodak.