[VIDEO] Liga prvaka: Qarabag izborio play-off, Brezovec i Mikulić ispali

Prvi sudionik play-off faze natjecanja Lige prvaka momčad je Qarabaga, koja je u uzvratnoj utakmici na Stadionul Sheriff u Tiraspolu iznenađujuće s 2:1 pobijedila Sheriff. Prva utakmica završila je bez pogodaka.

Obje momčadi oprezno su krenule u susret, a prvu priliku imao je Mateo Sušić, no u 21. minuti Šehić je obranio njegov pokušaj. Samo minutu kasnije Badibanga je pucao s desetak metara, no Šehić je ponovno bio spreman. Prvu gostujuću priliku imao je Garayev, no u 39. minuti je iz slobodnog udarca pucao preko gola.

Gosti su nastavili s pritiskom pa je u 44. minuti pucao i Guerrier, no njegov pokušaj s 20 metara obranio je Mikulić. Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade Ndovu je prošao po lijevoj strani i pucao, a lopta se od braniča Victora odbila u mrežu i gosti su na odmor otišli s vodstvom od 1:0.

Nastavak je otvorio Posmac, koji je glavom nakon kornera pucao preko gola, da bi Damascan pucao zamalo pored gola. Četiri minute kasnije ponovno je Posmac glavom pucao preko gola, a prvu priliku za goste u nastavku propustio je Michel, koji je devet minuta prije kraja pucao pored gola.

Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 86. minuti. Michel je ovaj put na odličan način iskoristio centaršut Agollija i glavom matirao Mikulića za 2:0. U četvrtoj minuti sudačke na konačnih 2:1 samo je uspio smanjiti Badibanga iz kaznenog udarca. Zvonimir Mikulić branio je cijeli susret, dok je Brezovec iz igre izašao pet minuta prije kraja.