[VIDEO] Liga prvaka: Rakitić pogodio stativu, Barcelona remijem osvojila skupinu!

Desetkovani Katalonci iz Torina se vraćaju neporaženi.

Barcelona je gostovala u Torinu protiv Juventusa u sklopu petog kola skupine D Lige prvaka u utakmici koja je odlučivala o osvajaču ove skupine. Ernesto Valverde nije mogao računati na Dembelea, Rafinhu, Gomesa, Mascherana, Roberta i Turana, a odlučio se izostaviti iz početnog sastava Lionela Messija. S druge strane, Lichtsteiner je ostao izvan momčadi, a Allegri je na klupi ostavio Mandžukića i Marchisija. Susret je završio bez pobjednika i bez pogodaka, no to ne znači da prilika nije bilo.

Već u drugoj minuti Ter Stegen je morao upisati prvu intervenciju nakon Costinog pokušaja, a na drugoj strani Paulinho dva puta nije pucao u okvir gola. U 18. minuti Ter Stegen je obranio i Dybalin udarac iz daljine, a u 22. minuti Ivan Rakitić je iz slobodnog udarca s preko 35 metara pogodio stativu. U 30. minuti Paulinho je pao nakon duela s Pjanićem, no Milorad Mažić nije odlučio pokazati na bijelu točku, već je dao žuti karton Brazilcu zbog simuliranja.

Devet minuta prije kraja prvog dijela Cuadrado je s ruba kaznenog prostora pucao visoko preko gola, a u 43. minuti Deulofeu je uputio prvi udarac u okvir gola, no Buffon je bio siguran i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je otvorio Luis Suarez, čiji slobodni udarac je otišao zamalo preko gola. U 56. minuti Valverde je konačno uveo Messija, koji je tako ušao u utakmicu Lige prvaka s klupe prvi put od 10. travnja 2013. godine i remija 1:1 protiv Paris Saint-Germaina. Argentinski čarobnjak u 64. minuti pucao je zamalo preko gola iz slobodnog udarca, a od tada smo gledali pravu uspavanku s terenskom inicijativom Blaugrane.

Torinska publika stajaćim ovacijama ispratila je Andresa Iniestu, koji je u 82. minuti napustio igru, što znači da je naš Ivan Rakitić odigrao cijeli susret. Minutu kasnije Douglas Costa pucao je pored gola, a Paulo Dybala već je počeo slaviti pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade kad je iz prve pucao u sami kut, no Ter Stegen je obranio i njegov pokušaj i susret je završio bez pogodaka. Mario Mandžukić nije ulazio u igru, a ovim remijem katalonska momčad osigurala je osminu finala s prvog mjesta na ljestvici.

Juventus (3-4-3)

Buffon – Barzagli, Benatia, Rugani – Cuadrado (Marchisio 71′), Pjanić (Bentancur 66′), Khedira, Alex Sandro – Dybala, Higuain, Costa (Matuidi 85′)

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo, Pique, Umtiti, Digne – Rakitić, Busquets, Iniesta (Alba 82′) – Deulofeu (Messi 56′), Suarez, Paulinho

U drugom susretu lisabonski Sporting na domaćem terenu s 3:1 pobijedio je Olympiacos i približio se Staroj dami na svega jedan bod. U 40. minuti Martins je iz prve prizemno centrirao, a Bas Dost zabio za 1:0, da bi samo tri minute kasnije Bruno Cesar fantastičnim udarcem povisio na 2:0.

Nizozemac Dost glavom nakon kornera Fernandesa u 66. minuti povisio je na 3:0, a četiri minute prije kraja Odjidja-Ofoe je samo uspio smanjiti na konačnih 3:1.