[VIDEO] Liga prvaka: Real pobjedom zaključio skupinu, ali Tottenham osvojio prvo mjesto

Borussia je pala u tijesnoj utakmici u Madridu.

U posljednjoj utakmici skupine H ovogodišnje Lige prvaka Real Madrid je na Santiago Bernabeu ugostio Borussiju Dortmund. Gosti su u Madrid doputovali bez čak devet igrača, nisu igrali Castro, Durm, Gotze, Larsen, Philipp, Piszczek, Reus i Rode zbog ozljeda te Toljan zbog akumuliranih žutih kartona. I takva Borussia uspjela se dobro držati, no u konačnici je izgubila 3:2.

Već u trećoj minuti Cristiano Ronaldo nagovijestio je odlično otvaranje Kraljeva pucavši ravno u Burkija. Samo pet minuta kasnije Borja Mayoral iskoristio je odbijenu loptu Isca i zabio za 1:0, a u 12. minuti Ronaldo je s ruba kaznenog prostora povisio na 2:0. Casemiro je u 17. minuti pucao zamalo pored gola, a prvu gostujuću priliku imao je Aubameyang, koji je nakon centaršuta u 35. minuti pucao pored gola.

Ipak, osam minuta kasnije Marcel Schmelzer je centrirao, a Gabonac glavom smanjio na 2:1, rezultat kojim se otišlo na odmor.

Čim se krenulo u nastavak Aubameyang je sjajno izbjegao zaleđe i lobom svladao Navasa te izjednačio na 2:2. Ronaldo je u 52. minuti pucao pored gola, baš kao i Ceballos 20 minuta kasnije. Portugalac je u 79. minuti skočio sam ispred Burkija na pet metara, no glavom je pucao ravno u golmana gostiju.

Ronaldo je u 80. minuti nakon kornera zabio i svoj drugi gol, no suci su ga opravdano zbog zaleđa poništili. Ipak, minutu kasnije Vazquez je došao do jedne odbijene lopte i sretnim udarcem s ruba kaznenog prostora postavio konačnih 3:2. Mateo Kovačić igrao je do 58. minute, a Luka Modrić nije ulazio u igru.

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Nacho, Ramos, Varane (Asensio 38′), Hernandez – Isco (Llorente 69′), Casemiro, Kovačić (Ceballos 58′) – Vazquez (80.), Mayoral (8.), Ronaldo (12.)

Borussia Dortmund (3-4-3)

Burki – Sokratis, Subotić, Schmelzer – Bartra (Toprak 80′), Sahin (Weigl 65′), Dahoud, Guerreiro – Pulišić, Aubameyang (43., 49.), Kagawa

U drugoj utakmici ove skupine Tottenham je potvrdio prvo mjesto 2:0 pobjedom protiv APOEL-a. U 20. minuti Aurier je prizemno centrirao, a Fernando Llorente zabio za 1:0, da bi Španjolac u 37. minuti napravio dvostruko proigravanje sa Sonom, koji je povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je N’Koudou deset minuta prije kraja.