[VIDEO] Liga prvaka: Real uz sudačku pomoć izborio polufinale

Real Madrid i Bayern Munchen na Santiago Bernabeu odigrali su pravu nogometnu ljepoticu u uzvratnoj utakmici četvrtine finala Lige prvaka. Bavarci su pobijedili 2:1 i odveli susret u produžetke, u kojima su katastrofalne sudačke pogreške presudile i Kraljevi su s ukupnih 4:2 prošli u polufinale.

Prvu veliku priliku imao je Arjen Robben, no u devetoj minuti pogodio je vanjski dio mreže. Samo četiri minute kasnije Vidal je pucao preko gola, a prvu priliku Kraljevi su imali u 23. minuti, no Benzema je glavom nakon centaršuta Marcela pucao daleko pored gola.

U 26. minuti i Carvajal je pucao pored gola, da bi samo minutu kasnije Real propustio odličnu priliku. Nakon što je Neuer odbio loptu, ona je došla do Ramosa, koji puca, no Boateng sa crte sprječava siguran pogodak. Bivši Bavarac Toni Kroos također je imao priliku u 34. minuti, no ni on nije pogodio okvir gola.

Dvije minute kasnije Ronaldo se našao sam pred Neuerom, no njemački reprezentativac odličnom obranom spasio je svoj gol. I tri minute prije odmora Portugalac se našao sam pred Neuerom, no pucao je preko gola i na odmor se otišlo s 0:0.

I nastavak su domaćini otvorili obećavajućom prilikom, no Isco je pucao zamalo pored gola. U 51. minuti Bavarci su došli do prvog udarca u okvir, no Robbenov lob sa crte je izbio Marcelo. Samo minutu kasnije Casemiro ruši Robbena u kaznenom prostoru i Mađar Kassai pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Lewandowski i zabio za 1:0. U 53. minuti mogao je Vidal i preokrenuti rezultat, no pucao je preko gola.

Nakon puno čvrste igre na sredini terena, uz blagu terensku inicijativu Bayerna, Real je izjednačio. U 76. minuti Casemiro je asistirao, a Ronaldo glavom izjednačio. Ipak, samo dvije minute kasnije Muller je spustio loptu za Lewandowskog, a Ramos zabio autogol. U 79. minuti mogao je Marcelo ponovno izjednačiti, no pucao je ravno u Neuera.

Sedam minuta prije kraja Marcelo je prelijepo centrirao, a Vazquez pogodio vanjski dio mreže. Veliku grešku u 84. minuti radi sudac Kassai i dodjeljuje crveni karton Vidalu zbog prekršaja nad Asensiom. Iz usporene snimke jasno se vidjelo kako je Asensio sam pao i da kontakta uopće nije ni bilo. Zanimljivo, Mađar je u dva prethodna navrata propustio isključiti Casemira. Do kraja regularnog dijela još je Modrić pucao preko gola i susret je otišao u produžetke.

U 97. minuti Ronaldo je još jednom pucao iz daljine, ali Neuer je ponovno obranio njegov pokušaj, a samo minutu kasnije Costa je s ruba kaznenog prostora pucao pored gola. U 99. minuti Neuer je krajnjim naporom obranio i pokušaj Asensia, da bi Ronaldo minutu kasnije pucao pored gola. Samo minutu prije kraja prvog produžetka Ronaldo je ostao nečuvan u kaznenom prostoru i izjednačio na 2:2. Iz usporene snimke također se vidjelo da je gol postignut iz čistog zaleđa pa su opet mađarski suci napravili nevjerojatnu pogrešku i pogurnuli Real prema polufinalu.

U 110. minuti Marcelo je još jednom proigrao Ronalda, koji svojim hat-trickom povisuje na 3:2, a dvije minute kasnije Asensio je postavio konačnih 4:2. Modrić je odigrao cijeli susret, a Kovačić je u igru ušao u 114. minuti.