[Video] Liga prvaka: Roma u osmini finala LP, Atletico Madrid nastavlja u Europskoj ligi!

Manchester United i Basel pobjedama su potvrdili plasmane u knock-out fazu Lige prvaka.

Manchester United i Basel pobjedama su potvrdili plasmane u knock-out fazu Lige prvaka. Bayern je pobijedio Paris na Allianz Areni, dok je Celtic poražen u Glasgowu od Anderlechta. Roma je minimalnom pobjedom nad Qarabagom osigurala nastavak natjecanja u Ligi prvaka, a Chelsea i Atletico Madrid na Stamford Bridgeu su odigrali neriješeno.

Skupina A

Manchester United – CSKA Moscow 2:1

Prvi su do vodstva došli gosti iz Rusije. Igrala se 45. minuta kada je Vitinho uputio udarac prema vratima Sergija Romera, a lopta je promijenila smjer nakon što se odbila od Alana Džagoeva i završila u mreži domaćina.

U 65. minuti domaćin je došao do izjednačenja. Paul Pogba poslao je odličnu loptu u šestnaesterac gostiju gdje pronalazi Romelua Lukakua koji se odlično snašao i zabio za 1:1.

Već u sljedećem napadu Manchester United je došao do prokreta. Nakon loše reakcije obrane gostiju, lopta dolazi do Juana Mate koji lijepim dodavanjem gura u priliku Marcusa Rashforda, a mladi Englez odličnim prizemnim udarcem u 66. minuti donosi prednost domaćinima.

Benfica – Basel 0:2

Već u petoj minuti gosti su poveli. S desne strane ubacio je Michael Lang, a loptu je glavom u mrežu skrenuo Mohamed Elyounoussi.

Basel u 65. minuti diže prednost na 2:0. Dimitri Oberlin je bio strijelac glavom nakon asistencije Manuela Akanjija.

Skupina B

Bayern Munchen – Paris Saint-Germain 3:1

Bavarci su došli do vodstva već u 8. minuti. Nakon ubačaja Jamesa Rodrigueza s lijeve strane, loptu je glavom Kingsley Coman proslijedio za Roberta Lewandowskog koji je iz blizine pogodio za 1:0.

U 37. minuti Bayern udvostručuje prednost. Odličnu loptu ubacio je Rodriguez s lijeve strane, a preciznim udarcem glavom Corentin Tolisso povećava vodstvo domaćina.

U 50. minuti Paris smanjuje na 2:1. Prvo je Marco Veratti poslao upotrebljivu loptu u kazneni prostor domaćina gdje pronalazi Edinsona Cavanija. Urugvajac prosljeđuje loptu za natrčalog Kyliana Mbappea koji glavom pogađa mrežu.

Igrala se 69. minuta kada je domaćin vratio dva gola prednosti na svoj konto. S lijeve strane sjurio se Coman u šestnaesterac gostiju gdje prizemnim dodavanjem pronalazi natrčalog Tolissa koji potom pogađa za 3:1.

Celtic – Anderlecht 0:1

Belgijski prvak poveo je u 62. minuti. S desne strane ubacio je Dennis Appiah, a loptu u vlastitu mrežu skrenuo Jozo Šimunović.

Skupina C

AS Roma – Qarabag

Domaćin je uspio probiti otpor gostiju u 53. minuti. Prvo je udarac Edina Džeke obranio vratar Ibrahim Šehić, ali odbijanac u mrežu posprema glavom Diego Perotti.

Chelsea – Atletico Madrid

Gosti iz Madrida došli su do vodstva u 56. minuti. Loptu je iz kornera ubacio Koke koju potom Fernando Torres glavom prosljeđuje prema lijevoj vratnici, a tamo pronalazi Saula Nigueza koji iz blizine glavom pogađa za 1:0.

U 75. minuti Chelsea dolazi do poravnanja. Nakon ubačaja Edena Hazarda, loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Stefan Savić.