[VIDEO] Liga prvaka: Ronaldo škaricama načeo, a Marcelo dokrajčio Juventus

Portugalac je srušio Juventus, koji s igračem manje nije uspio postići pogodak.

Večeras nam se vratilo najelitnije klupsko nogometno natjecanje na svijetu, Liga prvaka i to utakmicama četvrtine finala. Po mnogima najveći dvoboj, ujedno i reprizu finala iz prošle godine, gledali smo u susretu između Juventusa i Real Madrida. Stara dama je bez Benatije, Bernardeschija i Pjanića i s igračem manje poražena 3:0.

Već u drugoj minuti i 48. sekundi utakmice Isco je s lijeve strane prizemno ubacio, a Cristiano Ronaldo našao se na pravom mjestu i iskoristio Benzemino ometanje Chiellinija te zabio za 1:0, čime je zabio gol i u desetoj uzastopnoj utakmici Lige prvaka. Uslijedilo je nekoliko blokiranih pokušaja domaćina, prije nego je u 24. minuti Khedira centrirao, a Higuainov pokušaj krajnjim naporom šakom izbio u korner.

Do kraja prvog dijela Kroos je pogodio gredu, a Chiellini je nakon kornera loše pucao pa nije bilo opasnosti po Realov gol. Međutim, u 44. minuti se dogodila zanimljiva situacija u kaznenom prostoru Kraljeva. Casemiro je igrao rukom u kaznenom prostoru, no turski sudac Cuneyt Cakir propustio je dosuditi kazneni udarac za Staru damu i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Zidaneove momčadi.

U petoj minuti nastavka Ronaldo je pucao pored gola, a Portugalac je umalo zabio i autogol nakon što je skočio u živom zidu, no lopta je završila u korneru. Ipak, u 64. minuti Buffon je prvo obranio udarac Vazqueza, da bi na odbijenu loptu natrčao Carvajal i centrirao, a Ronaldo škaricama povisio na 2:0. Samo tri minute kasnije Dybala je nespretno reagirao nakon jednog centaršuta i srušio Carvajala, za što mu je Turčin pokazao crveni karton pa je Juventus ostao s igračem manje.

Iskoristio je to Marcelo, koji je u 72. minuti napravio dvostruko proigravanje s Ronaldom, a iako je Buffon spasio svoju mrežu nakon prvog pokušaja, Brazilac je bio nemilosrdan i postavio konačnih 3:0. U posljednjoj minuti utakmice Ronaldo je mogao postići hat-trick, no s pet metara je pogodio peti red tribina, a Cuadrado je iz polukontre pucao pored gola pa je utakmica završila 3:0. Luka Modrić igrao je do 82. minute kad ga je zamijenio Mateo Kovačić, koji je u 87. minuti pogodio gredu, a Mario Mandžukić u igru je ušao u 69. minuti.