[VIDEO] Liga prvaka: Rutinirane pobjede Barcelone i Juventusa uz pogodak Mandžukića

Barcelona je u Lisabonu igrala svoj drugi susret ovogodišnje Lige prvaka, a protivnik u skupini D bio je Sporting. Katalonci u posljednjih 14 susreta nisu znali za poraz na portugalskom tlu, no Ernesto Valverde imao je problema zbog ozljeda Dembelea i Rafinhe pa je trećeg napadača igrao kapetan Iniesta. Ipak, u konačnici je Blaugrana pobijedila s minimalnih 1:0 i tako ostala na vrhu skupine.

U dosta izjednačenom prvom dijelu susreta Katalonci su bili nešto bolji, iako se ni domaćini nisu pribojavali napadati. Ipak, gosti su imali prvu priliku, Suarez je u 15. minuti napravio dvostruko proigravanje s Iniestom, no pucao je pored gola. Tri minute kasnije Messi je slabašno pucao ravno u Patricija, a golman Sportinga obranio je i udarac Suareza u 28. minuti.

Novu paradu Patricio je napravio i minutu kasnije nakon Messijevog pokušaja, a Mathieu i Coentrao u dva su navrata blokirali vrlo opasne pokušaje Suareza i Messija. I to su uglavnom bile sve veće prilike u dosta siromašnom prvom poluvremenu.

Iz prve prilike u nastavku Blaugrana je povela. Messi je izveo slobodni udarac, Dost je nespretno izbio loptu, koja je došla do Suarezove glave, a on ju je napucao u Coatesa, koji je službeno zabio autogol. Messi je u 65. minuti iz slobodnog udarca pucao preko gola, a samo minutu kasnije Suarezov pokušaj još jednom je obranio Patricio.

Portugalci su konačno do prilike i prvog udarca u okvir gola došli u 71. minuti, no Bruno Fernandes pucao je ravno u Ter Stegena. Osam minuta kasnije Carvalho je pucao visoko preko gola, a Valverde je, uvidjevši pad napadačke igre, uveo Paulinha umjesto Dona.

Urodilo je to velikom prilikom upravo Brazilca, no Patricio je pravovremeno izašao sa svojih vrata i otklonio opasnost te je susret završio 1:0. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.

Sporting Lisabon (4-2-3-1)

Patricio – Piccini, Coates (49. – ag), Mathieu, Coentrao (Silva 74′) – Carvalho, Battaglia – Martins, Fernandes, Acuna (Cesar 73′) – Doumbia (Dost 44′)

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo, Pique, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Roberto (Gomes 87′) – Iniesta (Paulinho 80′), Suarez (Vidal 89′), Messi

U drugoj utakmici ove skupine Juventus je u Torinu s 2:0 pobijedio Olympiacos. U 69. minuti Gonzalo Higuain, koji je u nastavku ušao u igru, nakon duge kombinacije se najbolje snašao u kaznenom prostoru i Staroj dami donio prednost. Pobjedu je potvrdio Mario Mandžukić s(p)retnim golom deset minuta prije kraja.