[VIDEO] Liga prvaka: Rutinirane pobjede CSKA Moskve i Chelseaja

Favoriti nisu imali poteškoća.

Eden Hazard/Foto: Gettyimages

Dvije utakmice Lige prvaka danas su bile na rasporedu od 18 sati. U skupini A CSKA Moskva ugostila je Benficu, dok je Chelsea u skupini C gostovao kod Qarabaga.

U Moskvi CSKA je nanio i peti uzastopni poraz Portugalcima te 2:0 pobjedom preskočio Basel i zasjeo na drugo mjesto. Već u 13. minuti Natcho je dodao za Schennikova, koji je izbjegao zaleđe za dlaku i zabio za prednost Rusa.

Nesretni Jardel nakon pokušaja povratne lopte Vitinha skrenuo je loptu u svoju mrežu i od 56. minute domaćini su vodili 2:0, što je bio i konačni rezultat. Nijemac Aytekin korektno je sudio susret, podijelivši pet žutih kartona, tri domaćinu i dva gostima.

Chelsea je bez ikakvih problema sa 4:0 nadvisio Qarabag i osigurao osminu finala. Ključni trenutak utakmice dogodio se već u 19. minuti kada je Sadygov zaradio izravni crveni karton, a De Sousa je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Eden Hazard. Isti igrač u 36. minuti petom je proigrao Williana, koji je povisio na 2:0, a za 3:0 zabio je Cesc Fabregas iz novog kaznenog udarca u 71. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Willian svojim drugim pogotkom nakon soloprodora pet minuta prije kraja.