[VIDEO] Liga prvaka: Salahov gol iz zaleđa usmjerio utakmicu, Liverpool deklasirao City

Puno priče bit će usmjereno prema njemačkom sucu Brychu.

Paralelno s dvobojem u Kataloniji, na Anfieldu se igrao veliki engleski derbi između Liverpoola i Manchester Cityja. Bio je ovo prvi put u povijesti da su se ova dva kluba sastala u Ligi prvaka, a kao pobjednik izašla je Kloppova momčad, koja je slavila 3:0. Vrijedi spomenuti da su Građani igrali bez svog najboljeg igrača i pokretača igre, Sergija Aguera.

Iz prve prave prilike Redsi su poveli. Nakon Cityjevog kornera domaćin je uzeo loptu i krenuo u polukontru, Salah je uposlio Firmina, čiji udarac brani Ederson, no Walker ne uspijeva izbiti loptu što koristi Salah i zabija za 1:0. Ipak, Egipćanin je u začetku akcije bio u zaleđu pa do gola nije smjelo doći.

Leroy Sane u 14. minuti nakon soloprodora pucao je zamalo pored gola, a u 21. minuti već je 2:0. Do jedne lopte došao je Oxlade-Chamberlain i s preko 20 metara povisio prednost domaćina.

Iako je City pružao bolji nogomet, Liverpool je koristio svoje prilike iz polukontri. Tako je Salah u 31. minuti centrirao, a Sadio Mane glavom povisio na 3:0. Četiri minute prije predaha Firmino je pucao pored gola, baš kao i Van Dijk u sudačkoj nadoknadi i na odmor se otišlo s uvjerljivih 3:0.

Nastavak je otvorio Sane, no pucao je zamalo pored gola, da bi Otamendi u 69. minuti pucao preko gola.  Minutu kasnije Građani su zabili gol, kojeg su suci neopravdano poništili zbog navodnog zaleđa. Gabriel Jesus 15 minuta prije kraja pucao je također preko gola i utakmica je završila bez da su Građani uputili ijedan udarac u okvir gola. U uzvratu će Redsi igrati bez Salaha, koji se ozlijedio i Hendersona, zbog akumuliranih žutih kartona.