[VIDEO] Liga prvaka: Tottenham masakrirao Real, katastrofalne reakcije Modrića i Casemira

Prvak Europe, madridski Real, u četvrtom kolu najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja, Lige prvaka, na Wembleyju je gostovao protiv Tottenhama. Prvi je to bio put da su Kraljevi gostovali na ovom, kultnom stadionu, a u London su doputovali bez Balea, Carvajala, Fernandeza, Kovačića, Navasa i Varanea. Odrazilo se to i na njihovoj igri te su izgubili s uvjerljivih 3:1.

Prvu priliku vidjeli smo nakon nepune dvije i pol minute igre, no Isco je pucao ravno u Llorisa. U 11. minuti Harry Kane na drugoj strani pokušao je lobom prevariti Casillu, no golman je bio spreman. Devet minuta kasnije Winksov pokušaj također je obranio Casilla, no ništa nije mogao učiniti u 27. minuti. Winks je pronašao Trippiera, koji je prizemno centrirao, a Dele Alli zabio za prednost Pijetlova.

Samo dvije minute kasnije Lloris je na drugoj strani obranio udarac Ronalda, a isto je učinio i u 32. minuti. Portugalcu je francuski golman obranio udarac i iz 35. minute, a posljednju priliku u prvom dijelu imao je Benzema, kojemu je Lloris također obranio udarac i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Tottenhama.

U nastavku, u 56. minuti dolazi do rješenja pitanja pobjednika. Eriksen je uposlio Dele Allija, koji je povaljao Casemira na travu i uz pomoć Ramosa, od kojega se lopta odbila, povisio na 2:0. Frustrirani Ronaldo zasmetao je Ramosu u 61. minuti i praktički spriječio siguran pogodak Španjolca blokiravši loptu na gol liniji Tottenhamovog gola.

Četiri minute kasnije već je 3:0. Alli je fenomenalnom loptom za Kanea izbacio gotovo cijelu obranu Kraljeva, a Kane je uposlio Eriksena, koji je ostavio Modrića metrima iza sebe i povisio na 3:0. Mogao je Alli do kraja susreta postići i treći gol, no glavom je pucao pored gola.

Deset minuta prije kraja Marcelo je s lijeve strane centrirao, a Ronaldo pucao i lopta se od Diera odbila u mrežu pa su Kraljevi uspjeli smanjiti na konačnih 3:1.

Tottenham Hotspur (3-5-2)

Lloris – Alderweireld (Sissoko 24′), Sanchez, Vertonghen – Trippier, Eriksen (65.), Winks (Dembele 66′), Dier, Davies – Kane (Llorente 79′), Alli (27., 56.)

Real Madrid (4-3-3)

Casilla – Hakimi, Ramos, Nacho, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić (Hernandez 81′) – Isco (Mayoral 74′), Benzema (Asensio 74′), Ronaldo (80.)

U drugoj utakmici Borussia Dortmund nije iskoristila kiks Reala i samo je remizirala protiv APOEL-a, završilo je 1:1. Poveli su Nijemci u 29. minuti kada je Guerreiro izbio sam pred golmana nakon lijepe lopte Kagawe i zabio za 1:0, no u 51. minuti Carlao je prizemno centrirao, a Pote iz okreta donio bod Cipranima.