[VIDEO] Liga prvaka: Tottenham uzeo bod na Bernabeu, APOEL remizirao s Borussijom

Real Madrid na Santiago Bernabeu ugostio je Tottenham u sklopu trećeg kola skupine H Lige prvaka. Momčad Zinedine Zidanea igrala je bez Balea, Kovačića i Carvajala, no veće probleme imala je Pochettinova momčad, koja je morala u susret ući bez Allija, Daviesa, Lamele i Wanyame. U konačnici, susret je završio podjelom bodova, 1:1, čime je Tottenham ostao vodeći.

Prvu priliku vidjeli smo već u četvrtoj minuti, no Ronaldo je pogodio stativu, da bi se na odbijenoj lopti našao Karim Benzema i s nekoliko metara promašio prazna vrata. U 17. minuti Ronaldo je zamalo pucao pored gola, a prvu gostujuću priliku imao je Kane, koji je nakon centaršuta glavom pucao pod samu gredu, no Navas je izbio loptu u korner. Minutu kasnije sudac je propustio dosuditi kazneni udarac zbog očitog prekršaja nad Llorenteom.

U 27. minuti Winks je pucao visoko preko gola, no minutu kasnije Ramos je zaspao, Aurier ga je pretrčao i prizemno centrirao, Harry Kane pokušao petom, a lopta se od Varanea odbila u mrežu i Pijetlovi su poveli. U 31. minuti Lloris je lijepom paradom otklonio pokušaj Isca, a Marcelo je četiri minute kasnije pogodio vanjski dio mreže. Nastavili su Kraljevi s pritiskom, no Benzema nije uspio dobro zahvatiti loptu u 37. minuti.

I onda, u 43. minuti Aurier je napravio prekršaj, koji je po kriterijima Poljaka Szymona Marciniaka bio dovoljan da pokaže na bijelu točku. Ronaldo je zabio i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Nastavak je otvorio Benzema lijepim pokušajem u 54. minuti, no Hugo Lloris fenomenalnom paradom zaustavio je sunarodnjakov pokušaj. Još jednu sjajnu paradu Lloris je upisao u 63. minuti na udarac Ronalda, baš kao i u 65. minuti.

Konačno smo nešto od gostiju vidjeli u 71. minuti, Kane se našao jedan na jedan ispred Navasa, no Kolumbijac je vršcima prstiju izbio loptu u korner. Dvije minute kasnije Eriksen je pogodio vanjski dio mreže, a Sanchez je u 74. minuti glavom pucao pored gola. Dvije minute kasnije Lloris je s lakoćom obranio udarac Isca s 20 metara, no do kraja utakmice većih prilika nije bilo. Luka Modrić odigrao je cijeli susret.

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Hakimi, Ramos, Varane (28. – ag), Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić – Isco (Vazquez 87′), Benzema (Asensio 76′), Ronaldo (43. – 11m)

Tottenham Hotspur (4-2-3-1)

Lloris – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Sanchez – Dier, Winks – Sissoko (Son 89′), Llorente (Rose 8′), Eriksen – Kane

U drugoj utakmici ove skupine APOEL je u Nikoziji šokirao Borussiju Dortmund i uzeo bod, završilo je 1:1. Domaćin je poveo u 62. minuti kada je Burki katastrofalno reagirao, dodao loptu točno u noge Ebecilia, koji je pucao, a Burki komičnom obranom odbio loptu točno do Potea, koji ga je zaobišao i zabio za vodstvo domaćina. Ipak, samo pet minuta kasnije nakon kratke kombinacije iz kornera Gotze je centrirao, a Grk Papastathopoulos glavom donio bod Borussiji. Samo dvije minute kasnije mogao je Shinji Kagawa preokrenuti rezultat, no pogodio je stativu i ostalo je 1:1.