[VIDEO] Liga prvaka: Veliki derbi u Minhenu, Lovrenov Liverpool preko Rome traži finale

Izvučeni su parovi polufinala.

U sjedištu krovne europske nogometne federacije Uefe u švicarskom Nyonu izvučeni su parovi polufinala Lige prvaka. Ždrijebu je nazočio Vitali Klitschko, a sami ždrijeb obavili su Giorgio Marchetti i Andriy Shevchenko.

Ždrijeb je ponudio zanimljive dvoboje, s obzirom da je riječ o polufinalu, a veći derbi zasigurno ćemo gledati u susretu između minhenskog Bayerna i madridskog Reala. Ove dvije momčadi međusobno su se susrele čak 24 puta, a omjer je izjednačen, obje momčadi imaju po 11 pobjeda uz dva remija. Posljednji put sastali su se prošle sezone u četvrtini finala, kada su Kraljevi uz nevjerojatnih osam sudačkih pogrešaka izborili polufinale s ukupnih 6:3. Bavarci su zadnji put izbacili Kraljeve u četvrtini finala 2012. godine i to boljim izvođenjem jedanaesteraca. U prvoj utakmici pobijedili su 2:1, u drugoj izgubili 2:1, no rezultatom 3:1 u jedanaestercima izborili polufinale.

Lovrenov Liverpool imao je najviše sreće, s obzirom da je izvukao talijansku Romu, protiv koje će igrati za finale. Rimljani su u četvrtfinalu izbacili Valverdeovu Barcelonu, no samo jednom u povijesti slavili su protiv Redsa i to na Anfieldu 2001. godine s minimalnih 1:0, što im nije bilo dovoljno da se plasiraju u četvrtfinale Kupa Uefe. Liverpool ima dvije pobjede, posljednju u ožujku 2002. godine (2:0), a dva susreta završila su neodlučeno.

Liga prvaka, polufinale:

Bayern Munchen (NJE) – Real Madrid (ŠPA)

Liverpool (ENG) – Roma (ITA)

Prvi susreti na rasporedu su 24. i 25. travnja, dok su uzvrati tjedan dana kasnije. Veliko finale na rasporedu je 26. svibnja na NSC Olimpiyskiy Stadium u ukrajinskom Kijevu, a u njemu će nominalni domaćin biti pobjednik utakmice između Bayerna i Reala.