[VIDEO] Liga prvaka (Ž): Barcelona, Lyon i Rosengard uvjerljivi, Chelsea izbacio Bayern!

Odigrane su i večernje uzvratne utakmice šesnaestine finala Lige prvaka za žene te smo saznali novih osam sudionica osmine finala.

Barcelona ni u uzvratu protiv Avaldsnesa nije imala problema, pobijedila je 2:0. U 51. minuti Vicky Losada izvela je slobodni udarac, a najbolja igračica Europe Lieke Martens zabila za 1:0. U 57. minuti Mariona je probila desnu stranu i povratnom loptom pronašla Losadu, koja je postavila konačnih 2:0.

Braniteljice naslova, momčad Lyona, ponovno nisu imale milosti i s 9:0 deklasirale su Medyk Konin. Hat-trick je postigla Renard, dva gola zabila je prošlogodišnja najbolja igračica Europe Ada Hegerberg, a po gol su zabile Majri, Bronze, Abily i Kumagai s bijele točke.

U dramatičnoj utakmici Slavia Prag sa 4:3 pobijedila je Minsk i potvrdila 3:1 pobjedu iz Bjelorusije. Iako su gošće vodile 2:0 i bile na pragu senzacije, ukazala se Svitkova te sa svojim hat-trickom uništila sve nade igračicama Minska. Cahynova je još i povisila rezultat, prije nego je Ogbiagbevha u 90. minuti postavila konačnih 4:3.

Švedski Rosengard s lakoćom se obračunao s Olimpijom iz Cluja i slavio s uvjerljivih 4:0. U 37. minuti Anja Mittag pobjegla je gostujućoj obrani i nakon centaršuta Šveđanke Seger zabila za 1:0. Naša reprezentativka Iva Landeka povisila je rezultat u 62. minuti, prije nego je Folkesson zabila za 3:0. Konačnih 4:0 postavila je Viggosdottir glavom nakon kornera Wieder u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U derbiju večeri Bayern Munchen je nakon preokreta svladao Chelsea 2:1, no zbog gola u gostima Plavkinje su prošle dalje. Autogol Davison iz 60. minute bio je presudan, a Rolfo i Vonkova su do kraja uspjele preokrenuti no za prolaz je nedostajao još jedan pogodak.

Najveću senzaciju ovog dijela natjecanja priredila je litavska Gintra, koja je s 2:1 pobijedila i s ukupnih 3:2 izbacila Zurich. U 27. minuti Coleman je dovela gošće u vodstvo nakon okomite lopte Vaitukaityte, no kakvu – takvu nadu Švicarkama donosi Humm u 73. minuti. Međutim, Coleman novim golom četiri minute prije kraja donosi pobjedu i prolaz dalje za ovaj debitantski klub iz Litve.

U posljednjoj utakmici dana talijanska Brescia s 2:0 je pobijedila Ajax i s ukupnih 2:1 izbacila ga iz natjecanja. Pogotke su postizale Daleszczyk Monica MendesFortuna Hjorring Fiorentina remizirale su bez pogodaka, što znači da su Viole prošle dalje zbog pobjede u prvoj utakmici.

Posljednja dva sudionika osmine finala saznat ćemo sutra, kada su na rasporedu posljednje dvije utakmice ove faze. Manchester City ugostit će St. Polten, dok će u Škotskoj Glasgow City tražiti čudo protiv BIIK-Kazygurta.