[VIDEO] Liga prvaka za žene: Lyon i PSG izborili veliko finale

U finalu Lige prvaka za žene očekivano će se sastati dva francuska kluba, Paris Saint-Germain i Lyon.

U uzvratnoj utakmici polufinala Parižanke su na Parku Prinčeva s 2:0 pobijedile Barcelonu i s ukupnih 5:1 izbacile Blaugranu iz natjecanja. Domaća momčad očekivano je bila bolja, a oba pogotka pala su u nastavku. Prvo je u 55. minuti Delannoy iz kaznenog udarca zabila za 1:0, da bi samo šest minuta kasnije Dieguez nespretnim autogolom glavom postavila konačnih 2:0.

I drugi francuski klub, Lyon, u uzvratu je svoje protivnice dočekao s 3:1. Iako je Lyon i u ovom susretu bio bolji, Manchester City ipak je pobijedio minimalnih 1:0, što u konačnici nije bilo dovoljno za prolaz u finale. Jedini gol Građanke su zabile u 57. minuti, kada je Carli Lloyd iskoristila gužvu nakon slobodnog udarca i zabila za pobjedu.

Veliko finale na rasporedu je 01. lipnja u Cardiffu.