[Video] Liga prvaka: Leipzig napunio Subašićevu mrežu, Liverpool prokockao 3:0 u Sevilli

Liverpool je u posljednjim trenucima utakmice prosuo veliku prednost iz prvog poluvremena protiv Seville.

Liverpool je u posljednjim trenucima utakmice prosuo veliku prednost iz prvog poluvremena, dok je Manchester City tek pred kraj uspio slomiti otpor Feyenoorda. Napoli je došao do lake pobjede protiv Shakhtara, kao i Leipzig na gostovanju kod Monaca.

Skupina E

Sevilla – Liverpool 3:3

Već u drugoj minuti Liverpool je došao do vodstva. Loptu je iz kornera nabacio Philippe Coutinho, a lopta je došla do Roberta Firmina koji iz blizine pogađa za prednost gostiju. U 22. minuti Liverpool vodi 2:0. Coutinho je izveo udarac iz kuta, loptu je glavom Firmino proslijedio za Sadija Manea koji glavom pogađa za povećanje vodstva. Već u 30. minuti gosti postižu novi pogodak. Mane probija po lijevoj strani, ulazi u kazneni prostor i upućuje udarac koji brani Sergio Rico, ali odbijenu loptu u praznu mrežu posprema Firmino.

U 51. minuti domaćin je smanjio na 1:3. S desne strane loptu je iz slobodnog udarca ubacio Ever Banega, a precizno je glavom pogodio Wissam Ben Yedder. U 60. minuti Sevilla je dobila priliku iz kaznenog udarca kojeg je uspješno realizirao Ben Yedder. U trećoj minuti sudačke nadoknade Sevilla izjednačava i postavlja konačnih 3:3. Nakon gužve u šestnaestercu gostiju, lopta dolazi do Guida Pizzara koji pogađa za veliki bod. Dejan Lovren odigrao je čitav susret za goste iz Liverpoola.

Skupina F

Manchester City – Feyenoord 1:0

Domaćin je tek u 88. minuti uspio probiti goste. Raheem Sterling i Ilkay Gundogan odigrali su dupli pas, a lijepu akciju završio je Sterling za pobjedu domaćina.

Napoli – Shakhtar 3:0

Domaćin je došao do vodstva u 56. minuti kada je Lorenzo Insigne fantastično pogodio udarcem s ruba kaznenog prostora u desni gornji kut.

U 81. minuti za 2:0 strijelac je Piotr Zielinski nakon lijepe akcije i proigravanja Driesa Mertensa.

Dvije minute poslije konačnih 3:0 postavlja Mertens udarcem glavom.

Marko Rog ušao je u igru u 77. minuti za Napoli.

Skupina G

Monaco – RB Leipzig 1:4

U 6. minuti gosti iz Njemačke dolaze do prednosti. Loptu je s desne strane ubacio Marcel Sabitzer, a u vlastitu mrežu je skrenuo Jemerson.

Već u 9. minuti gosti vode 2:0. Loptu Jemersona na polovici gostiju presjekao je Kevin Kampl, sjurio se prema šestnaestercu i nesebično asistirao Timu Werneru koji pogađa kraj nemoćnog Danijela Subašića.

U 31. minuti gosti postižu novi pogodak. Precizan je s bijele točke Werner za 3:0.

Monaco u 43. minuti smanjuje na 1:3 kada je glavom poentirao Radamel Falcao nakon ubačaja Ronyja Lopesa.

Međutim, dvije minute poslije Leipzig vraća tri pogotka prednost. Za 4:1 strijelac je bio Naby Keita nakon odličnog proigravanja Marcela Halstenberga.

Danijel Subašić branio je čitavu utakmicu za Monaco.