[Video] Ligue 1: Marseille svladao St. Etienne za priključak vrhu!

U sljedećem kolu igra se veliki derbi kada 17. prosinca Lyon dočekuje na svom stadionu Marseille.

Marseille je na svom Velodromeu ugostio Saint Etienne u posljednjoj utakmici 17. kola francuske Ligue 1 i pritom upisao pobjedu 3:0.

Domaćin je poveo već u 10. minuti kada se nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju lopta odbila do Valerea Germaina, a napadač je glavom precizan za vodstvo domaćih.

U 51. minuti gosti ostaju s igračem manje nakon što je Ronael Pierre-Gabriel dobio crveni karton. Germain je u 72. minuti svojim drugim pogotkom povećao prednost svoje momčadi na 2:0 nakon asistencije Floriana Thauvina.

Konačnih 3:0 postavlja prekrasnim pogotkom Lucas Ocampos udarcem unutar kaznenog prostora gostiju u gornji desni kut.

Ovom pobjedom Marseille se izjednačio s drugoplasiranim Lyonom i trećeplasiranim Monacom s 35 osvojenih bodova, dok je St. Etienne na 15. mjestu.