[VIDEO] Ligue 1: Mbappe sa četiri gola deklasirao Lyon, Subašićev Monaco ponovno poražen

Odigrane su nedjeljne utakmice.

Odigrane su nedjeljne utakmice devetog kola francuske Ligue 1, u kojima smo vidjeli pokoje iznenađenje, ali i nastupe hrvatskih nogometaša.

U ranije odigranoj utakmici Bordeaux je na domaćem terenu s uvjerljivih 3:0 pobijedio Nantes, a svi golovi pali su u prvom dijelu. Karamoh i Kamano su već do sedme minute donijeli domaćinu prednost od 2:0, da bi Kamano s bijele točke samo potvrdio pobjedu.

Marseille ja na Stade Velodrome ugostio Caen i pobijedio ga 2:0. U 36. minuti Thauvin je odličnim centaršutem pronašao Mitrogolua, koji glavom zabija za vodstvo, da bi sam Thauvin iskoristio centaršut Payeta i povisio na 2:0 minutu prije odmora. Duje Ćaleta-Car nije ulazio u igru.

Monaco je upisao novi, peti poraz i ostao na 18. mjestu prvenstvene ljestvice, bolji od njega bio je Rennes s 2:1. Već u 14. minuti Ben Arfa je iz kornera centrirao, a Da Silva zabio za prednost, da bi Raggi u sudačkoj nadoknadi zaradio izravni crveni karton. Ipak, s igračem manje Kneževi su uspjeli izjednačiti preko Radamela Falcaa, no u 77. minuti Ben Arfa je iskoristio upošljavanje Nianga i u sami kut donio pobjedu gostima. Danijel Subašić branio je cijeli susret.

U derbiju kola Paris Saint-Germain je ugostio šestoplasirani Lyon i deklasirao ga sa čak 5:0. Već u devetoj minuti Neymar je s bijele točke zabio za prednost Parižana, da bi Kimpembe u 32. minuti zaradio crveni karton. No, Tousart je za goste također isključen u sudačkoj nadoknadi pa se na odmor otišlo s desetoricom u obje momčadi. Kylian Mbappe najbolje je iskoristio tu činjenicu te sa četiri gola unutar 13 minuta srušio Lyon.

Ligue 1, deveto kolo:

Bordeaux 3:0 Nantes (Karamoh 5., Kamano 7., 42. – 11m)

Olympique de Marseille 2:0 Caen (Mitroglou 36., Thauvin 45.)

Monaco 1:2 Stade Rennes (Falcao 49. / 14. Da Silva, 77. Ben Arfa)

Paris Saint-Germain 5:0 Olympique Lyonnais (Neymar 9., Mbappe 61., 66., 69., 74.)