[VIDEO] Ligue 1: PSG deklasirao Metz, Mbappe asistirao, Cavani i Neymar zabijali

Paris Saint-Germain nastavlja deklasirati protivnike u Ligue 1. Nakon reprezentativne stanke Parižani su gostovali kod posljednjeplasiranog Metza i pobijedili 5:1.

Dugo su gosti probijali Metz, a onda u 31. minuti Neymar je prekrasnom paralelnom loptom pronašao Edinsona Cavanija, koji je zabio za prednost gostiju. Ipak, samo šest minuta kasnije Dossevi je centrirao, a Riviere neobjašnjivo ostao sam i izjednačio.

U nastavku je snove o uzimanju boda domaćinu srušio Assou-Ekotto, zaradivši crveni karton, što je PSG iskoristio na najbolji mogući način. Prvo je Mbappe poluvolejom u 59. minuti zabio za 2:1, da bi bivši igrač Barcelone Neymar deset minuta kasnije iskoristio Rabiotov pas i s ruba kaznenog prostora zabio za 3:1. U 75. minuti Mbappe je rukom asistirao Cavaniju, koji svojim drugim golom povisuje na 4:1, da bi konačan rezultat postavio Lucas tri minute prije kraja.

U drugom susretu ovog kola Lille i Bordeaux remizirali su bez pogodaka, iako je domaća momčad od 32. minute igrala s igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Thiago Maia.