[VIDEO] Ligue 1: PSG nakon preokreta srušio Rennes, Ćaleta-Car zaradio crveni u porazu od Lyona

Loš nastup Ćalete-Cara.

U tri današnje utakmice šestog kola francuske Ligue 1 nije bilo prevelikih iznenađenja.

Rennes je ugostio PSG i izgubio 3:1, iako je došao u vodstvo autogolom Rabiota već u 11. minuti. Međutim, minutu prije poluvremena Draxler je prizemnim centaršutem pronašao Di Mariju, koji izjednačuje, da bi Neymar u 61. minuti pronašao Meuniera, koji preokreće rezultat. Isti igrač sedam minuta prije kraja s desne strane je centrirao, a Choupo-Moting postavio konačnih 3:1.

Toma Bašić nije ulazio u igru u visokoj, 3:1 pobjedi Bordeauxa nad Guingampom. Poveli su gosti golom Kamana iz 53. minute, da bi Thuram iz kaznenog udarca izjednačio. Ipak, Karamoh i De Preville do kraja susreta donijeli pobjedu Girondincima.

Derbi večeri, ali i cijelog kola odigrali su Lyon i Marseille, a domaćini su pobijedili 4:2. Duje Ćaleta-Car zaradio je izravni crveni karton u 83. minuti, no on nije previše utjecao na igru. Poveli su domaćini nakon soloprodora Aouara u 27. minuti, no do odmora Thauvin je uspio izjednačiti. Ipak, u nastavku smo vidjeli rapsodiju domaćina. Prvo je Bertrand Traore u 51. minuti iskoristio loptu Ndombelea i vratio prednost Lyonu, da bi isti igrač nakon odbijene lopte u 60. minuti povisio rezultat. Na 4:1 povisio je Nabil Fekir iz kaznenog udarca, a konačnih 4:2 postavio je N’Jie nakon centaršuta Payeta osam minuta prije kraja.

Ligue 1, šesto kolo:

Stade Rennes 1:3 Paris Saint-Germain (Rabiot 11. – ag / 45. Di Maria, 61. Meunier, 83. Choupo-Moting)

EA Guingamp 1:3 Girondins de Bordeaux (Thuram 70. – 11m / 53. Kamano, 80. Karamoh, 90+6. De Preville)

Olympique Lyonnais 4:2 Olympique de Marseille (Aouar 27., Traore 51., 60., Fekir 74. – 11m / 39. Thauvin, 82. N’Jie)