[VIDEO] Ligue 1: PSG razbio Nimes, Di Maria zabio izravno iz kornera! Pavlović s Angersom srušio Lille!

Donosimo pregled subotnjih utakmica.

U francuskoj Ligue 1 sinoć je odigrano šest susreta četvrtog kola, a vidjeli smo i jedan nastup hrvatskog nogometaša.

Angers je iznenadio Lille i na svom Stade Raymond-Kopa pobijedio ga s minimalnih 1:0. Gol pobjede postigao je Ibrahima Traore u 60. minuti, a Pavlović je odigrao cijeli susret.

U golijadi i ljepotici kola Paris Saint-Germain je na gostovanju svladao Nimes 4:2. Poveli su Parižani u 36. minuti kada je Meunier prizemno centrirao, a Neymar zabio za 1:0. Samo četiri minute kasnije Angel Di Maria izravno iz kornera povisio je na 2:0 zabivši fenomenalan pogodak, no tada je uslijedio povratak domaćina. Prvo je u 63. minuti Thioub povratnom loptom pronašao Bobichona, koji odličnim golom smanjuje na 2:1, da bi Savanier u 71. minuti iz kaznenog udarca izjednačio. Ipak, Mbappe je tada proigrao pa je prvo u 79. minuti zabio za 3:2, a u sudačkoj nadoknadi uposlio Cavanija, koji je postavio konačnih 4:2. Do kraja susreta Mbappe i Savanier su se zakačili pa su obojica dobili crvene kartone.

Ligue 1, četvrto kolo:

Nimes 2:4 Paris Saint-Germain (Bobichon 63., Savanier 71. – 11m / 36. Neymar, 40. Di Maria, 77. Mbappe, 90+1. Cavani)

Angers 1:0 Losc Lille Metropole (Traore 60.)

Dijon 0:2 Caen (21. Crivelli, 90+4. Beauvue)

Guingamp 1:2 Toulouse (Thuram 45. / 2. Gradel, 12. Sangare)

Reims 0:1 Montpellier (77. Oyongo)

Strassbourg 2:3 Nantes (Ajorque 21., Da Costa 81. / 34. – ag Mitrović, 45+1. Evangelista, 59. Sala)