[VIDEO] Ligue 1: Santini zabio i doveo Caen do iznenađujuće pobjede

Hrvatski napadač zabio je svoj sedmi gol ove sezone.

Hrvatski internacionalac Ivan Santini zabio je ključni pogodak za svoj Caen u gostujućoj pobjedi nad favoritom Bordeauxom u 21. kolu francuske Ligue 1. Santini je u 89. minuti bio precizan s 11 metara. Štoviše, kazneni udarac je sam izborio. Doduše, okolnosti su bile specifične.

Tri minute ranije je hrvatski nogometaš na pet metara do protivničkog gola srušio braniča Bordeauxa Paula Buyssea koji mu je uzvratio na isti način dvije-tri sekunde poslije opalivši ga šakom u prsa. Santini je nakon udarca pao kao pokošen, a sudac je nakon konzultacija odlučio dati crveni karton Buysseu i dosuditi kazneni udarac.

Santiniju je ovo bio sedmi zgoditak u ovoj sezoni. Pri samom kraju utakmice, u 94. minuti, vratar domaćina je otišao u napad jer je bio korner za Bordeaux što su gosti iskoristili, odnosno Rodelin je poentirao sa sredine terena. U drugoj utakmici večeri Marseille je pobijedio Strasbourg 2:0 golovima Njiea u 79. minuta i Payeta u 87.