[Video] Ligue 1: Subašić primio gol u 91. minuti; festival promašenih penala!

PSG je upisao domaću pobjedu nad Troyesom, dok su Monaco i Lyon poraženi.

U srijedu su odigrane preostale utakmice 15. kola francuskog Ligue 1. PSG je upisao domaću pobjedu nad Troyesom, dok su Monaco i Lyon poraženi. Nica je iz Toulousea otišla s punim plijenom.

PSG je teže od očekivanog svladao 13. momčad lige. U 41. minuti Edinson Cavani je propustio realizirati najstrožu kaznu, a Troyes je kapitulirao tek u zadnjih 20 minuta na “Parku prinčeva”. Neymar je u 73. minuti slomio otpor gostiju, a konačnih 2:0 postavio je Cavani na asistenciju Neymara.

Branitelj naslova Monaco gostovao je kod Nantesa i upisao poraz 1:0. Naš Danijel Subašić bio nemoćan u 92. minuti kada je fantastično pogodio Lucas Lima za veliku pobjedu.

Najveće iznenađenje kola priredio je Lille koji je u gostima svladao Lyon na Gerlandu s 2:1. Thiago Mendes doveo je Lille u vodstvo u 21. minuti. Mariano Diaz poravnava na 1:1 u 36. minuti da bi Ezequiel Ponce u 40. minuti postavio konačni rezultat. U 56. minuti Nabil Fekir propustio je zabiti gol iz jedanaesterca za izjednačenje.

Nica je pobijedila Toulouse na gostovanju s 2:1, ali igrači domaćina će se još dugo sjećati ove utakmice. Naime, već u trećoj minuti za vodstvo Toulousea pogodio je Andy Delort. U 40. minuti Nica ostaje bez Dantea koji je zbog drugog žutog kartona morao napustiti teren. U 50. minuti Jimmy Durmaz propušta realizirati najstrožu kaznu za povećanje prednosti. Od 79. minute uslijedio je veliki preokret Nice. Prvo je Kelvin Amian Adou zaradio izravan crveni karton i pritom skrivio najstrožu kaznu za Nicu. Siguran izvođač bio je Mario Balotelli. U prvoj minuti sudačke nadoknade Bassem Srarfi donosi gostima pobjedu.