[VIDEO] Ligue 1: Subašić u povratničkom susretu primio gol u nadoknadi

Osmo kolo francuske Ligue 1 svojim dvobojem otvorili su Monaco i Montpellier. Domaćin je u posljednjim trenutcima ispustio pobjedu i samo remizirao 1:1 te ostao na drugom mjestu s istim brojem bodova kao Paris Saint-Germain, ali s utakmicom više. Dobra vijest za sve naše navijače je ta da je Danijel Subašić branio cijeli susret.

Već u drugoj minuti Ninga je mogao šokirati domaćine, no pucao je pored gola. Četiri minute kasnije i Mbenza je iz slobodnog udarca pucao preko gola, a isti igrač ponovno je učinio istu stvar u devetoj minuti. U 13. minuti naš Subašić upisao je prvu obranu nakon udarca Ninge, a još jednu paradu imao je sedam minuta kasnije nakon udarca Mendesa.

Kneževi se se othrvali početnog pritiska gostiju i u 25. minuti uputili prvi udarac, no Lemar je pucao daleko pored gola. Ohrabrio se tada i Jovetić, no ni on iz daljine nije pogodio okvir gola. I onda, u 38. minuti, Monaco je iz prvog udarca u okvir poveo. Mesquita Lopes je prizemno centrirao, a Radamel Falcao zabio za 1:0. Prvotno su se gosti bunili i pogledavali prema sucu u nevjerici, no goal-line tehnologija presudila je u korist prvaka Francuske.

Na prvi udarac u nastavku morali smo čekati sve do 57. minute, kada je Lasne pucao preko gola. Drugi dio nije bio pretjerano bogat lijepim nogometom, a do nove prilike gosti su došli u 77. minuti, no Roussillon je zamalo pucao pored gola. A kada se činilo da će domaćini upisati pobjedu, dogodila se sudačka nadoknada. Nakon centaršuta u kazneni prostor Berigaud je glavom spustio loptu do Camare, koji je svladao Subašića i donio bod gostima.

Tako je Monaco pružio blijedo izdanje, momčad Leonarda Jardima imala je tek jedan udarac u okvir gostiju i zasigurno će nešto morati mijenjati, ukoliko želi obraniti naslov prvaka.