[VIDEO] Ligue1: PSG zabio osam komada a Neymar poput Maradone

Neymar svaki puta iznova pokazuje koliko je važan za PSG.

Prošle večeri diljem Francuske odigrane su preostale utakmice 21. kola Ligue 1.  Paris Saint-Germain  je na domaćem terenu svladao Dijon s nevjerojatnih 8:0. Parižanima je to najveća pobjeda ove sezone te sada u prvenstvu imaju 11 bodova više od drugoplasiranoga Lyona.

U nadahnutoj večeri pariškoga kluba golove su postigli Angel Di Maria u 4. i 15. minuti, Neymar u 42., 57., 73. i 84. minuti, Kylian Mbappé u 77. i Edinson Cavani u 21. minuti koji se ovim pogotkom izjednačio sa Zlatnom Ibrahimovićem na ljestvici najboljih klupskih strijelaca svih vremena. Neymar je bio posebice briljantan sa svoja četiri gola i vrijedi svakog eura koji je za njega plaćen. Vlasnici PSG-a nisu pogriješili. Neymar je čudotvorac poput nekada Maradone.

Lyon je u gostima porazio Guingamp s 2:0. Za Lavove su zabili  Nabil Fekir u 25. i Houssem Aouar u 58. minuti. Posljednje plasirani Metz je pobijedio St. Etienne 3:0 ostvarivši tako treću pobjedu u posljednja četiri kola. Angers je pobijedio Troyes 3:1 a naš  Mateo Pavlović nije igrao za svoj Angers. Amiens i Montpellier su odigrali 1:1 kao i Toulouse i Nantes. Rennes je napravio preokret i u gostima pobijedio Lille 1:2.

Nakon 21. odigranog kola na ljestvici francuskog prvenstva uvjerljivo je vodeći čarobni PSG 56 bodova, drugi je Lyon s 45 bodova, treći Marseille s bodom manje a četvrti AS Monaco s 43 boda. Troyes, Toulouse i Metz drže tri zadnja mjesta.