[VIDEO] LP: Ajax siguran protiv AEK-a, Kramarić asistent u remiju Shakhtara i Hoffenheima

Odigrane su prve dvije utakmice.

Dvije utakmice popodnevnog dijela prvog kola Lige prvaka su iza nas, a vidjeli smo sedam pogodaka.

U skupini E na Johan Cruijff Areni u Amsterdamu Ajax je ugostio atenski AEK i slavio s 3:0. Argentinac Tagliafico nakon centaršuta Neresa u 46. minuti doveo je domaćina u vodstvo, Dušan Tadić 13 minuta prije kraja je centrirao, a van de Beek volejom povisio na 2:0, da bi Tagliafico svojim drugim pogotkom u posljednjim minutama postavio konačnih 3:0 svojim drugim pogotkom.

I u F skupini odigrana je jedna utakmica u kojoj je ukrajinski Shakhtar u Kharkivu ugostio Hoffenheim i iznenađujuće izgubio 2:1. Poveli su gosti već u šestoj minuti kada je Bittencourt fantastičnom loptom pronašao Grillitscha, koji je lobom zabio za prednost. 21 minutu kasnije Moraes je dodao do Ismailyja, koji izjednačuje, no u 38. minuti Andrej Kramarić izveo je korner, a Nordtveit glavom zabio za vraćanje prednosti Nijemcima.

Ipak, Maycon je devet minuta prije kraja nakon kombinacije iz kornera dalekometnim udarcem donio bod domaćinu. Andrej je igrao do 85. minute.

Liga prvaka, prvo kolo:

Skupina E

Ajax 3:0 AEK Atena (Tagliafico 46., 90., van de Beek 77.)

Skupina F

Shakhtar Donetsk 2:2 Hoffenheim (Ismaily 27., Maycon 81. / 6. Grillitsch, 38. Nordtveit)