[VIDEO] LP: Ben Yedder u šest minuta nakon ulaska srušio United i čak tri rekorda!

Kakva večer za španjolskog predstavnika.

Sevilla nikad u povijesti nije gostovala na Old Traffordu. Također, nikad nije upisala pobjedu na engleskom tlu u službenoj utakmici, baš kao ni u osmini finala najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja, Lige prvaka. Međutim, od danas to ništa više ne vrijedi jer su Španjolci na krilima Wissam Ben Yeddera pobijedili 2:0.

Već u drugoj minuti Lukaku je napravio dvostruko proigravanje s Rashfordom, no pucao je preko gola. I sam Rashford tri minute kasnije je pucao preko gola, da bi Rico obranio novi Rashfordov pokušaj iz šeste minute. Prvu gostujuću priliku imao je Correa, no u desetoj minuti je glavom pucao preko gola. Tada su gosti preuzeli posjed lopte i terensku inicijativu, Correa je ponovno pucao pored gola, a Vazquez preko.

U 27. minuti Muriel je zamalo pucao pored gola, dok je Banega osam minuta kasnije pucao daleko pored gola. Najveću priliku prvog poluvremena ipak su imali Crveni vragovi i to u 38. minuti kada je Fellaini napravio dvostruko proigravanje s Alexisom, no Rico je upisao veliku obranu i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku Lingard je imao veliku priliku u 52. minuti, no pucao je ravno u Rica, a u 60. minuti Mourinho je odlučio u igru uvesti Paula Pogbu. No, Francuz se nije proslavio jer je u 72. minuti s ruba kaznenog prostora imao veliku priliku, no pucao je pored gola.

Kazna je stigla samo dvije minute kasnije. Sarabia je pronašao Wissam Ben Yeddera, koji je izbjegao zaleđe i s desetak metara uz samu stativu odveo Sevillu u četvrtfinale.

Crveni Vragovi su totalno potonuli i u 78. minuti Ben Yedder je glavom pucao, a De Gea nije uspio zaustaviti loptu, unatoč krajnjim naporima i uz pomoć goal-line tehnologije suci su pokazali na centar, a igrači Seville počeli slaviti.

Do kraja utakmice Lukaku je pucao preko gola, a u 84. minuti Belgijac je ipak uspio smanjiti i postaviti konačnih 2:1 nakon kornera i asistencije petom Nemanje MatićaEver Banega će zbog žutog kartona propustiti prvu utakmicu četvrtfinala, no kao da je to ikome iz Seville u ovom trenutku bitno…