[VIDEO] LP: Bencun asistent u ispadanju Zrinjskog, Šimunović zaradio crveni karton, Bendtner spasio Rosenborg

Poznati su svi sudionici drugog pretkola.

Odigrane su posljednje utakmice prvog pretkola Lige prvaka i saznali smo sve sudionike drugog pretkola.

Današnji dan za hrvatske nogometaše bio je dosta dobar, iako je nekolicina njih ispala. Tako je Miškić, koji je za svoju Olimpiju ušao u igru u 72. minuti, ispao nakon remija bez pogodaka protiv Qarabaga. Za Azerbajdžance je Filip Ozobić u igru ušao 42. minuti zbog ozljede Quintane. Čak tri Hrvata odigrala su cijelu utakmicu u velikoj pobjedi Sheriffa nad gruzijskim Torpedom od 3:0. Mikulić, Kulušić i Pavić nadoknadili su poraz od 2:1 i prošli dalje na čelu s trenerom Goranom Sablićem.

Zrinjski iz Mostara nije uspio proći u drugo pretkolo nakon remija sa Spartakom iz Trnave. Završilo je 1:1 pa su Slovaci prošli dalje zbog pobjede od 1:0 u prvom susretu. Brkić i Barišić odigrali su cijeli susret, Bencun i Jović ušli su s klupe, a Lastro je ostao na klupi. Vrijedi spomenuti kako je Bencun bio asistent jedinog gola domaćina.

I Marin Tomasov odigrao je svih 90 minuta u pobjedi njegove Astane od 2:0 protiv Sutjeske, kojom je prošla dalje, dok je Jozo Šimunović zaradio crveni karton u 3:0 pobjedi Celtica nad Alashkertom.

Vrijedi spomenuti i kako je u jedinoj danas odigranoj utakmici prvog pretkola Europske lige Željezničar s 3:1 izbacio Narvu nakon preokreta. Pavić je odigrao cijeli susret za momčad iz Sarajeva, dok je Ćurjurić zaradio žuti karton i iz igre izašao u 77. minuti.

Liga prvaka, prvo pretkolo, uzvrati:

Qarabag (AZE) 0:0 Olimpija Ljubljana (SLO) – Ukupni rezultat 1:0

Sheriff Tiraspol (MOL) 3:0 Torpedo Kutaisi (GRU) (Badibanga 9., Joalisson 40., 55.) – Ukupni rezultat 4:2

Zrinjski Mostar (BiH) 1:1 Spartak Trnava (SVK) (Todorović 58. / 15. Godal) – Ukupni rezultat 1:2

Rosenborg (NOR) 3:1 Valur Reykjavik (ISL) (Bendtner 55. – 11m, 90+4. – 11m, Trondsen 72. / 85. – 11m Sigurdsson) – Ukupni rezultat 3:2

Sutjeska Nikšić (C.G.) 0:2 Astana (KAZ) (38. Despotović, 65. Muzhikov) – Ukupni rezultat 0:3

Celtic (ŠKO) 3:0 Alashkert (ARM) (Dembele 8., 19. – 11m, Forrest 35.) – Ukupni rezultat 6:0

Europska liga, prvo pretkolo, uzvrat:

Željezničar Sarajevo (BiH) 3:1 Narva Trans (EST) (Zajmović 25., Krpić 29., 82. / 5. Plotnikov) – Ukupni rezultat 5:1