[VIDEO] LP: Čak osam Hrvata upisalo poraze, Zvezda razbila Suduvu, PAOK pobijedio Basel

Odigrane su sve današnje utakmice.

Osim što je zagrebački Dinamo na Maksimiru s 5:0 razbio Hapoel Beer-Shevu, u prvim utakmicama drugog pretkola Lige prvaka nastupilo je još devet Hrvata, od kojih je samo jedan upisao pobjedu.

Radi se o Marinu Tomasovu, koji je odigrao cijeli susret u iznenađujućoj pobjedi Astane protiv Midtjyllanda. Završilo je 2:1, a igrač utakmice bio je Laszlo Kleinheisler, koji je zabio oba gola za Kazahstance. Vrijedan gol u gostima postigao je Wikheim.

Rumunjski Cluj s dva Hrvata u momčadi upisao je minimalni poraz od švedskog Malmoa na domaćem terenu. Jedini gol postigao je Carlos Strandberg, a za Cluj Đoković je izašao nakon prvog dijela, dok je Mate Maleš u igru ušao u 60. minuti.

Mikulić je branio cijeli susret, a Kulušić i Palić odigrali su svih 90 minuta u iznenađujućem porazu njihovog Sheriffa na gostovanju kod makedonske Shkendije, za koju je jedini gol postigao Besart Ibraimi.

Ivan Kardum također je branio cijeli susret, a Andre Švrljuga odigrao svih 90 minuta u porazu njihove Suduve od Crvene Zvezde s uvjerljivih 3:0.

Domagoj Antolić u dresu varšavske Legije također je odigrao svih 90 minuta u porazu od Spartaka iz Trnave 2:0.