[VIDEO] LP: City ponovno teško oštećen, Liverpool preokretom izborio polufinale

Građani ponovno imaju razloga za ljutnju na suce.

Manchester City na Etihadu je ugostio Liverpool u sklopu uzvratne utakmice četvrtine finala Lige prvaka. Redsi su u Manchester došli s velikom 3:0 prednošću i s oporavljenim Salahom, dok je za Građane Aguero ponovno bio na klupi. I ponovno je, kao i u prvoj utakmici, sudac pogurao Liverpool do pobjede od 2:1, kojom su Redsi izbacili Građane.

Početak iz snova za Guardiolinu momčad bio je već u drugoj minuti kada Raheem Sterling dobija jednu loptu na rubu kaznenog prostora i prizemnom loptom pronalazi Gabriel Jesusa, koji zabija za vodstvo Građana. De Bruyne je u osmoj minuti pucao preko gola, Saneov udarac iz 20. minute obranio je Karius, baš kao i De Bruyneov iz 27. minute, a Fernandinho je u 37. minuti pucao pored gola.

I onda se dogodio trenutak koji je vjerojatno izbacio Građane iz Europe. Bernardo Silva u 41. minuti pogodio je stativu, a u nastavku akcije nakon centaršuta James Milner koljenom je spustio loptu do Sanea, koji zabija za 2:0, no gol mu je zbog zaleđa poništen, iako zaleđa nije bilo s obzirom da je lopta došla od Milnera, što znači da je City i u ovoj, kao i u prošloj utakmici, teško oštećen. Guardiola je bio furiozan te se nakon posljednjeg sučevog zvižduka u prvom dijelu krenuo svađati sa sucima na terenu.

Redsi su u nastavku iz prve prave prilike riješili pitanje pobjednika. Ederson je uspješno istrčao ispred Manea i zaustavio njegovu priliku, no do odbijene lopte došao je Salah i izjednačio.

Preokret i potvrdu prolaska za Liverpool donio je Roberto Firmino u 77. minuti nakon katastrofalne pogreške domaće obrane. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret.