[VIDEO] LP: Crveni karton Livaje u remiju AEK-a, Pivarić s Dynamom ispao od Ajaxa

Odigrane su još dvije utakmice.

Osim poraza zagrebačkog Dinama od Young Boysa, večeras su odigrane još dvije uzvratne utakmice play-offa Lige prvaka, u kojima smo vidjeli polovičan učinak hrvatskih nogometaša.

Marko Livaja u vrhu napada za svoj AEK iz Atene igrao je do 84. minute, a nakon što je izašao zaradio je crveni karton zbog nesportskog ponašanja, a Grci su remizirali s Videotonom 1:1 te s ukupnih 3:2 prošli dalje. Povela je grčka momčad preko Mantalosa iz kaznenog udarca, da bi u 57. minuti Danko Lazović proigrao Negu, koji odličnim lobom zabija za izjednačenje. Ipak, do novog gola gosti nisu došli pa je AEK izborio grupnu fazu natjecanja.

Veliki derbi u drugoj utakmici usred Kijeva na Olimpiyskiy Stadium odigrali su Dynamo i Ajax, a završilo je 0:0, čime su gosti prošli dalje s ukupnih 3:1. Josip Pivarić odigrao je cijeli susret za Ukrajince, a Nizozemci su mogli doći do pobjede, no Dušan Tadić u 14. minuti nije iskoristio najstrožu kaznu nakon što je pogodio stativu.

Liga prvaka, play-off, uzvrati:

AEK Atena (GRČ) 1:1 Videoton (MAĐ) (Mantalos 48. – 11m / 57. Nego) – Ukupni rezultat 3:2

Dynamo Kyiv (UKR) 0:0 Ajax (NIZ) – Ukupni rezultat 1:3