[VIDEO] LP Skupina C: Derbi Rome i Atletica završio bez pogodaka, Chelsea deklasirao Qarabag

Uz dvoboj između Barcelone i Juventusa, najviše pažnje svakako je privukao susret Rome i Atletico Madrida. U konačnici na Stadio Olimpico momčadi su podijelile bodove odigravši 0:0.

Momčad Diego Simeonea bila je puno bolja, Koke, Vietto, Correa i Niguez su pucali, no Alisson je bio nesavladiv. U drugoj minuti sudačke nadoknade Saul Niguez pogodio je i stativu te je ostalo 0:0.

Roma (4-3-3)

Alisson – Peres, Manolas, Jesus, Kolarov – Nainggolan (Pellegrini 79′), De Rossi, Strootman – Defrel (Fazio 68′), Džeko (El Shaarawy 89′), Perotti

Atletico Madrid (4-4-2)

Oblak – Juanfran, Savić, Godin, Luis – Koke, Thomas, Gabi (Carrasco 62′), Niguez – Griezmann (Gaitan 79′), Vietto (Correa 58′)

U sjeni ove utakmice Chelsea je na Stamford Bridgeu sa čak 6:0 bio bolji od Qarabaga. U petoj minuti Willian je nakon kombinacije iz kornera povratnom loptom pronašao Pedra, a bivši igrač Barcelone s ruba kaznenog prostora u same rašlje zabio je za 1:0. Courtois je zanimljivo upisao asistenciju za Zappacostu, koji je u 30. minuti pretrčao više od pola igrališta i s 30-ak metara povisio na 2:0. 25 minuta kasnije Fabregas je vanjskim dijelom kopačke fantastično centrirao, a Cezar Azpilicueta glavom zabio za 3:0. U 71. minuti Bakayoko je nakon kombinacije iz kornera zabio za 4:0, a pet minuta kasnije uposlio je Batshuayija, koji je zabio za 5:0. Konačni rezultat postavio je Medvedev autogolom osam minuta prije kraja.

Liga prvaka, skupina C, prvo kolo:

Roma 0:0 Atletico Madrid

Chelsea 6:0 Qarabag (Pedro 5., Zappacosta 30., Azpilicueta 55., Bakayoko 71., Batshuayi 76., Medvedev 82. – ag)