[VIDEO] LP: Dinamo razbio Hapoel i došao na korak do trećeg pretkola

Modri nisu imali problema.

Zagrebački Dinamo na korak je do plasmana u treće pretkolo Lige prvaka nakon što je u prvoj utakmici drugog pretkola s uvjerljivih 5:0 na Maksimiru pobijedio izraelski Hapoel Beer-Shevu.

Bio je to nervozan početak natjecanja za Modre, jer su Hajrović i Stojanović zaradili žute kartone unutar prvih pet minuta. Saher je imao prvu priliku na utakmici, no u devetoj minuti Zagorac mu je obranio udarac, a nakon dugo vremena iz prve prave prilike Hajrović je doveo Dinamo u vodstvo udarcem s ruba kaznenog prostora.

U 28. minuti već je 2:0. Mislav Oršić natrčao je na odbijenu loptu Gojaka i povisio prednost Dinama. Mogli su Izraelci smanjiti u 31. minuti, no Stojanović je glavom izbio loptu sa crte i na odmor se otišlo s 2:0.

Kapetan Arijan Ademi iz prve prave prilike u nastavku povisio je na 3:0. Ponovno je to bila odbijena lopta nakon obrane gostujućeg vratara, a Ademi je bio najbliži njoj i zabio je u mrežu.

U 61. minuti Dani Olmo oduzeo je loptu na sredini terena i uposlio Oršića, koji pronalazi natrčalog Ademija, a Makedonac svojim drugim golom na utakmici zabija za 4:0.

Konačni rezultat postavio je Armin Hodžić osam minuta prije kraja i time nanio najteži poraz Izraelaca u posljednjih 20 godina u Europi.