[VIDEO] LP: Hoarau s dva gola u dvije minute srušio Dinamove snove o igranju grupne faze!

Zagrepčane nećemo gledati u najelitnijem europskom klupskom natjecanju.

Zagrebački Dinamo odigrao je uzvratni susret play-offa za Ligu prvaka. Nakon remija od 1:1 iz prve utakmice, Modri su na Maksimiru ugostili švicarski Young Boys, no poraženi su 2:1 te su ispali iz Lige prvaka.

Već u šestoj minuti Ngamaleu je mogao šokirati Dinamo, no Zagorac je obranio njegov pokušaj. Samo minutu kasnije iz prve prilike Modri su poveli. Izet Hajrović došao je do jedne odbijene lopte i napucao Mbabu, od kojeg se lopta odbila u mrežu. Ngamaleu je ponovno zaprijetio u 19. minuti, ali neprecizno, baš kao i Sanogo u 25. minuti.

Arijan Ademi zbog ozljede je bio primoran izaći iz igre već u 32. minuti pa ga je zamijenio Šunjić, a do kraja poluvremena Oršić i Olmo imali su dvije prilike, no nisu bili precizni pa se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

I drugi dio započeo je jednom ozljedom. Sulejmani se ozlijedio pa ga je zamijenio Assale, a prvu priliku imao je Hajrović, koji je iz slobodnog udarca pucao visoko preko gola. U 64. minuti upravo Assale, koji je ušao u igru zbog ozljede srbijanskog igrača, izborio je kazneni udarac nakon što ga je Leovac vukao za dres nekoliko metara, a Guillaume Hoarau poslao je Zagorca u drugu stranu i izjednačio. Samo dvije minute kasnije potpuni šok za brojne navijače zagrebačkog kluba. Nakon kornera Djibril Sowa, najviše je skočio Wuthrich i glavom prenio loptu za Hoaraua, koji donosi potpuni preokret gostima iz Berna. Mogao je Francuz dokrajčiti Modre, no Zagorac je uspio obraniti njegov udarac iz 69. minute.

Najbolju priliku za izjednačenje imao je Hajrović, koji je u 71. minuti iz slobodnog udarca pogodio gredu i ostalo je 2:1 pa su Modri ispali. Tako Modri nisu uspjeli izboriti najelitnije europsko nogometno natjecanje, već se moraju zadovoljiti samo grupnom fazom Europske lige.