[VIDEO] LP: Juventus dominirao nad Realom, Ronaldo iz penala u 98. minuti zabio za prolaz

Neviđene scene gledali smo u Madridu.

Real Madrid na Santiago Bernabeu ugostio je Juventus u sklopu uzvratne utakmice četvrtine finala Lige prvaka. Kraljevi su u Madrid iz Torina donijeli ogromnu, 3:0 prednost, a u susret su ušli bez dva braniča, Nacha i Ramosa. S druge strane, Stara dama nije mogla računati na Barzaglija, Bernardeschija i Dybalu, no i takva je dominirala susretom. Vodila je 3:0, a onda je Ronaldo iz kaznenog udarca u 98. minuti zabio za pobjedu.

Već u drugoj minuti – šok za Kraljeve. Douglas Costa oduzeo je loptu Casemiru na sredini terena i uposlio Khediru, a bivši Realovac centaršutem pronalazi Marija Mandžukića, koji glavom donosi vodstvo Staroj dami. U sedmoj minuti Navas je nevjerojatnom intervencijom zaustavio udarac Higuaina, a na drugoj strani Modrić je pronašao Balea, čiji prvi udarac brani Buffon, a odbijenu loptu Velšanin petom šalje u vanjski dio mreže.

Ronaldo je prvu priliku imao u 14. minuti kada je pucao ravno u Buffona, a u nastavku akcije do lopte je došao Isco i zabio, no gol mu je opravdano zbog zaleđa poništen. Već u 17. minuti De Sciglio se ozlijedio, a umjesto njega u igru je ušao Lichtsteiner, a Švicarac se na najbolji mogući način dokazao u 37. minuti. Centrirao je, a Mandžukić glavom povisio na 2:0.

Zinedine Zidane na poluvremenu je odlučio uvesti Vazqueza i Asensija, no nastavak je novim udarcem otvorio Juventus, ovaj put Costa je pucao preko gola. Ronaldov udarac iz 58. minute lakoćom je obranio Buffon, a minutu kasnije Navas brani pokušaj Higuaina.

Međutim, katastrofalna pogreška Kostarikanca dovela je Juventus do trećeg gola. Douglas Costa je centrirao, a Navasu lopta ispala iz ruke te ju je pokupio Blaise Matuidi i zabio za 3:0. U 75. minuti Luka Modrić izašao je iz igre, a zamijenio ga je Mateo Kovačić, a tri minute kasnije Buffon je krajnjim naporom u korner odbio udarac Isca, a u nastavku akcije Varane je iz okreta pucao pored gola.

Četiri minute prije kraja Ronaldo je glavom pucao visoko preko gola, a onda šok. Benatia ruši Vazqueza, a sudac Michael Oliver pokazuje na bijelu točku i zbog prigovora isključuje Buffona. Szczesny je ušao u igru, a nakon protestiranja dugog čak šest minuta, Ronaldo je izveo kazneni udarac i zabio i odveo Real u polufinale.